Opera, Polygon Entegrasyonu için Hazırlanıyor

opera polygon entegrasyonu icin hazirlaniyor

Dünyanın önde gelen tarayıcılarından biri olan Opera, Polygon için hazırlıklara başladı. Şirketin erişimini Ethereum Layer 2 katmanına doğru genişletecek olan Opera Polygon entegrasyonu, önümüzdeki yılın başlarında yapılacak. Bu entegrasyon kapsamında Polygon, Opera’nın cüzdanına eklenecek.

Opera, Polgyon’u Radarına Aldı

Norveçli bir internet şirketi olan Opera, bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Polygon için hazırlanıyor. Opera’nın yerel cüzdanında yer almak kullanıcıların bu alanda daha sorunsuz bir erişim yaşayacağı anlamına geliyor.

Bu arada yapılan basın duyurusuna göre, her Opera kullanıcısının yılın 1. çeyreğinden itibaren bu işlevselliğe sahip olmayacağı da belirtildi. Sunul kullanıma sunma, ilk olarak Android mobil kullanıcı tabanıyla başlayacak. Bu arada Opera’nın iki yıl önce yaklaşık 80 milyon aktif kullanıcısı olduğu biliniyor.

opera polygon entegrasyonu icin hazirlaniyor 2

Konuyla ilgili konuşan bir Opera sözcüsü, bunun aynı zamanda Opera’nın kripto cüzdanı için bir geliştirme yolu olduğunu da söyledi. Bu arada hemen hatırlatalım Opera, Solana için ilk çeyrekte cüzdan desteği ekleyeceğini açıklamıştı.

Başta da söylediğimiz gibi Norveçli tarayıcı geliştiricisi Opera, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren Polygon’un MATIC’indeki işlemleri de desteklemiş olacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala