Opera Blockchain’i Sevdi: Elrond’a da Destek Geliyor

Opera Blockchaini Sevdi Elronda da Destek Geliyor

Blockchain teknolojisi artık hayatımızın bir parçası hâline gelmiş durumda. Bankacılıktan lojistiğe, oyun sektöründen arama motorlarına kadar birçok alanda aktif olarak kullanılan Blockchain teknolojisi, Opera tarafından oldukça benimsenmiş durumda. Öyle ki Opera ocak ayından bu yana 9 Blockchain ağı için destek ekledi. Bu desteklere son olarak Elrond ağı da ekleniyor.

Opera Ekosistemine Elrond Blockchain Ağını da Dahil Ediyor

2018’den bu yana kripto sektörü ile yakın ilişkilerde bulunan web tarayıcısı Opera, ocak ayında “Kripto Tarayıcısı Projesi”nin beta sürümünü kullanıcıları ile paylaşmış ve günümüze kadar aktif olarak geliştirmelerine devam etmişti. Son olarak Opera, Solana, Polygon ve Starkex’e ek olarak 7 ağın yanı sıra Elrond’a da destek ekliyor.

Konu hakkında konuşan Elrond‘un CEO’su Beniamin Mincu, şu ifadeleri kaydetti:

“Paylaştığımız vizyon ve Web3’e kullanıcı ekleme sürtünmesini en aza indirmeye yönelik ortak hedef, bu yeni iş birliğinin arkasındaki itici güç oldu”

Son dönemde Opera‘nın yanı sıra Brave gibi birçok tarayıcı da Blockchain ve beraberinde kripto odaklı çalışmalarını hızlandırmış durumda. Kullanıcılara ödül programları ve kullanım rahatlığı gibi bir takım avantajlar sunan bu tarayıcılar, sıcak cüzdan kısmında da aktif olarak rol oynuyorlar. Bu durum sadece Opera’nın 300 milyondan fazla kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında Blockchain ve kripto benimsenmesi için oldukça önemli bir gelişme.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.060,00 TL 2,72%
ethereumETH/TRY
37.648,38 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.185,51 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,19 TL 0,77%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,74%
staked-etherSTETH/TRY
37.632,26 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,79%
matic-networkMATIC/TRY
17,92 TL 2,34%
Bağlantıyı kopyala