OpenSea’ye Yeni Rakip: OKEx NFT Marketplace

openseaye yeni rakip okex nft marketplace

Bitcoin ve kripto para borsası OKEx, merkezi olmayan dijital varlık ekosistemi DeFi Hub’ın piyasaya sürdü. Yeni platform ile OKEx, NFT Marketplace ve DeFi Dashboard olmak üzere iki temel ürün sunuyor.

NFT pazarı, geçtiğimiz ay yeni rekorlar kırarak, 3 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. Burada büyük ölçüde CryptoPunk, BoredApe ve Parallel Alpha gibi projelerdeki popülaritedeki önemli bir etkisi var. Durum böyle olunca, eşler arası bir NFT pazarı olan OpenSea de, pazarda güçlü bir rakibi olmaması nedeniyle, ayın açık ara kazananı oldu. Şimdi ise Bitcoin ve kripto para borsası OKEx, bu rekabete göz kırpmış gibi görünüyor.

OKEx NFT Marketplace rekabete katıldı

Platformunun “DeFi” bölümünde sunulan büyük borsa, kullanıcıların, Ethereum blok zinciri ve OKexChain üzerinde oluşturulan NFT’leri basıp satmalarını sağlayacak. Kullanıcılar ve içerik oluşturucular kendi telif ücretlerini de seçebilecek.

OpenSea’de NFT oluşturucularının yüzde 10 oranına kadar telif ücreti belirlemesine izin veriliyor. OKEx’te böyle bir sınır olmaması da dikkat çekiyor.

Kullanıcılar, NFT’lerini desteklenen diğer platformlardan OKEx NFT Marketplace’e taşıyabilecek.

DeFi Hub ayrıca, büyük blok zinciri ağları ve DeFi protokolleri genelinde merkezi olmayan varlıkları görüntülemeyi ve yönetmeyi sağlıyor. DeFi Dashboard, hem tam portföy görünümünü hem de dijital koleksiyonlar için ayrı bir görünüm sunuyor.

NFT ve DeFi alanı gelişmeye devam ederken, OKEx direktörü Lennix Lai, artan talebi karşılayabilecek etkili bir sistem geliştirme gereğini vurguladı ve OKEx’in en son teklifinin, takas edilemeyen jetonların ana akım olarak benimsenmesini teşvik edeceğini belirtti. Lai sözlerine şöyle devam etti: “Kullanıcıların kripto portföylerinin görselleştirmelerine çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri getirmek için DeFi Dashboard’u başlatmaktan da heyecan duyuyoruz”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 383.134,95 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.130,27 TL 2,35%
cardano
Cardano (ADA) 20,50 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.391,53 TL 3,93%
solana
Solana (SOL) 1.437,27 TL 0,35%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 3,68%
polkadot
Polkadot (DOT) 296,09 TL 4,67%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 4,58%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,01%
Copy link
Powered by Social Snap