OpenSea Yeni NFT Sınıflandırma Aracını Duyurdu

OpenSea Yeni NFT Siniflandirma Protokolunu Duyurdu

NFT sektörünün en büyük sorunlarından biri de bir NFT‘nin değerinin belirlenmesi. Koleksiyonların kendi içerinde bir takım nadirlik sınıflandırmaları olsa da bu genel olarak çoğu koleksiyonun sahibi için fiyatlandırma açısından sorun yaratabiliyor. Bu noktada ise en büyük NFT pazar yerlerinden OpenSea, yeni bir araç çözümünü duyurdu. OpenRarity olarak adlandırılan bu araçlar NFT’lerin sınıflandırılması için kullanılacak.

OpenSea Yeni NFT Sınıflandırma Aracını Duyurdu

OpenSea Yeni NFT Sınıflandırma Aracını Piyasaya Sürdü

NFT’lerin değeri her ne kadar projenin başarısı ile belirlense de bu projenin iç dinamiklerinde de bir takım farklılıklar bulunmakta. Bir koleksiyonda bazı türler çok nadirken bazıları oldukça yaygın olabiliyor. Bu noktada NFT sahipleri bu NFT’lerin değerini algılamakta zorlanabiliyorlar. Bu da yatırımcılar için pek istenilen bir durum değil. OpenSea ise bu soruna çözüm bulmak adına yeni OpenRarity aracını piyasaya sürdü.

Bu özellik, tüm NFT koleksiyonlarını otomatik olarak tarayacak. NFT pazarına göre, içerik oluşturucular, OpenRarity özelliğini koleksiyonlarına uygulamayı seçip seçmediklerini kontrol etmeye devam edebilecekler.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.666,42 TL 0,56%
ethereumETH/TRY
23.932,16 TL 3,69%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
4.953,62 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
8,22 TL 10,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,31 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 1,43%
solanaSOL/TRY
590,99 TL 0,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 0,57%
Bağlantıyı kopyala