OpenSea NFT Satışları Ye Rekora Yaklaştı

opensea nft satislarinda rekora yaklasti

Son dönemde şirketlerin büyük atılımları ile NFT ve Metaverse sektörü oldukça ivme kazandı. Bu ivmeden en çok kârlı çıkan şirketlerden birisidi de OpenSea oldu. Öyle ki OpenSea, Ocak ayının ilk yarısında yaklaşık 2.7 milyar dolar hacim kaydetti ve bu, Ağustos ayında ulaştığı 3.4 milyar dolarlık rekoruna oldukça yakın.

Dune Analytics verilerien göre göre OpenSea, 9 Ocak’ta 261 milyon dolarlık en büyük tek günlük hacmini kaydetti. Ek olarak platform, Ocak ayında şu ana kadar her gün için 150 milyon dolarlık işlem hacmini yakaladı.

Screen Shot 2022 01 13 at 22.52.00

OpenSea NFT Satışlarına Tüm Hızıyla Devam Ediyor

NFT hacmindeki canlanma, popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club (BAYC) ile kardeş koleksiyonları Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ve Bored Ape Kennel Club (BAKC) fiyatlarındaki artıştan kaynaklanıyor. NFT’lerin fiyatlarını incelediğimizde, BAYC koleksiyonları tek başına OpenSea’deki hacmin yaklaşık yüzde 10’unu oluşturduğunu görüyoruz.

Diğer taraftan OpenSea, bahsettiğimiz rakamlara rakip olarak liderlik rehavetine kapılmaması gerekiyor. Öyle ki üç gün içinde yaklaşık 400 milyon dolarlık satış hacmi oluşturan ve yeni başlatılan merkeziyetsiz NFT platformu LookRare OpenSea’nin yakındaki rakibi olacak gibi gözüküyor.

Son olarak NFT hacmine hakim olan Ethereum Blockchain ağı ile ilişkili kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bugüne kadar yüzde 9.8 değer kaybetti. Bu da GAS ücretlerinin ödenmesi için daha uygun bir fırsat sunuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 483.210,78 TL 8,77%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.727,97 TL 13,77%
tether
Tether (USDT) 13,65 TL 0,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.812,37 TL 17,54%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,16%
cardano
Cardano (ADA) 14,19 TL 15,32%
solana
Solana (SOL) 1.387,21 TL 18,67%
xrp
XRP (XRP) 8,24 TL 12,44%
terra-luna
Terra (LUNA) 775,93 TL 27,21%
polkadot
Polkadot (DOT) 240,89 TL 20,93%
Bağlantıyı kopyala