OpenSea İşlem Hacmi İkiye Katladı

opensea islem hacmi ikiye katladi

NFT pazaryerlerine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Bu da platformların işlem hacimlerinin artmasında etkili rol oynuyor. Duna Analytics tarafından yayımlanan verilere göre, OpenSea işlem hacmi de iki katına çıkmış görünüyor.

OpenSea İşlem Hacmi 48 Milyondan 105 Milyon Dolara Çıktı

OpenSea işlem hacmi, Dune Analytics’in verilerinde dikkat çeken metriklerden biri oldu. En ünlü NFT pazaryerlerinden biri olan OpenSea‘da işlem gören Ethereum miktarı yaklaşık 48 milyon dolardan 105 milyon dolara ulaştı. Bu arada platformdaki günlük Ethereum hacminin en son 15 Ekim’de 100 milyon doları gördüğünü de belirtelim.

opensea islem hacmi ikiye katladi 2

İşlem hacminin ikiye katlamasında Bored Ape Yacht Club NFT‘lerinin satış hacimlerinin aniden 10 kat artması da oldukça etkili oldu.

Bored Ape Yacth Club (BAYC), nisan ayında piyasaya sürülen 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyon. Her bir görselde, bir maymunun portresi yer alıyor. Bu NFT’ler Ethereum’da ERC-721’de saklanıyor.

Bu NFT projesi son zamanlarda büyük ilgi gördü. Perşembe günü, dünyanın en büyük müzik şirketlerinden biri olan Universal Music Group, bu koleksiyondan parçaların oluşturduğu bir müzik grubunu duyurdu. Benzer şekilde ünlü Hip-Hop yapımcısı Timbaland, BAYC avatarlarından oluşan bir metaverse grubu başlattığını duyurdu. Timbaland ek olarak, roje için müzik ve animasyonlar üretecek yeni bir şirket olan Ape-In Productions’ı da kurduğunu açıkladı. 

BAYC koleksiyonuna olan ilgiyi gösterecek örnekler çoğaltılabilir. Günün sonunda bu ilginin OpenSea cephesinde de yüzleri güldürdüğünü söyleyebiliriz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 673.474,20 TL 0,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.763,18 TL 1,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.560,47 TL 2,11%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.593,92 TL 6,78%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 4,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 10,86 TL 5,68%
polkadot
Polkadot (DOT) 381,89 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 922,60 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala