OpenSea, Hatalı NFT Satışları için Geri Ödeme Yapıyor

opensea hatali nft satislari icin geri odeme yapiyor

Kısa bir süre önce popüler NFT platformu OpenSea, bir front-hand güvenlik açığı nedeniyle NFT‘lerin piyasa fiyatlarının çok altında satılmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine harekete geçen OpenSea ekibi, açıktan etkilenerek NFT’lerini kaybeden kullanıcılara geri ödeme yapıyor.

opensea hatali nft satislari icin geri odeme yapiyor

OpenSea Ucuza Satılan NFT’ler için Geri Ödeme Yapıyor

Tballer adlı Twitter kullanıcısı, NFT platformundaki bir kullanıcı arayüzü sorunu nedeniyle, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’sinin OpenSea’de piyasa fiyatının yaklaşık yüzde 99 altında satıldığını fark etti. NFT’yi ele geçiren alıcı daha sonra onu hemen yaklaşık 200.000 dolara yeniden sattı ve bir saat içinde 198.000 dolar kâr elde etti.

Her ne kadar bu sorun yeni olmasa da, bu hafta büyük bir şekilde yeniden ortaya çıktı. Öyle ki Blockchain analitik firması Elliptic, Pazartesi günü piyasa değerinden çok daha düşük bir fiyata 1 milyon doların üzerinde sekizden fazla NFT satışı tespit etti.

Bu NFT’ler çoğunlukla BAYC, Mutant Ape Yacht Club, Cool Cats ve CyberKongz gibi popüler koleksiyonlardandı. Blockchain güvenlik firması PeckShield’e göre ise bir saldırgan, açık nedeniyle NFT’leri piyasa değerinin altında satın alarak 332 Ethereum (ETH) (800.000 doların üzerinde) kazandı.

Yaşanan olay hakkında konuşan bir OpenSea sözcüsü ise şirketin kafa karıştırıcı kullanıcı arayüzü”sorunu nedeniyle NFT’lerinin piyasa değerinin altında satıldığını gören kullanıcılara aktif olarak ulaşıp zararlarının tazmin edildiğini açıkladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
464.052,68 TL 2,77%
ethereumETH/TRY
31.378,05 TL 3,35%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,04%
binance-coinBNB/TRY
4.699,30 TL 1,74%
xrpXRP/TRY
6,59 TL 3,42%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 6,48%
solanaSOL/TRY
817,62 TL 6,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 3,80%
Bağlantıyı kopyala