OpenSea, Front-End Güvenlik Açığı ile Karşı Karşıya

opensea front end guvenlik acigi ile karsi karsiya

En büyük Ethereum NFT pazaryeri olan OpenSea, şu sıralar front-end güvenlik açığı ile uğraşıyor. Konuyla ilgili iddia, blok zinciri güvenlik şirketi PeckShield’tan geldi. PeckShield’ın verdiği bilgiye göre, bir kullanıcı platformdan, bu açığı kullanarak 347 ETH ‘çalabildi’

OpenSea Front-End Güvenlik Açığı 347 ETH’ye Mal Oldu

PeckShield, OpenSea’deki front-end güvenlik açığı nedeniyle platformun istismar edildiğini açıkladı. Bu açıklamaya göre, platformdan 347 ETH çalındı. Bu arada PeckShield’ın duyurusundan kısa süre önce, birçok kullanıcı, OpenSea’dan çeşitli NFT’leri Rarible platformunda daha önce listelenen fiyatlarla satın almanın mümkün olduğunu farketmişti.

Son bilgilere göre, açıktan faydalanan kişide 347 ETH bulunuyor. Cüzdandaki işlemler 2 saat önce görünmeye başladı. İzlenen ilk işlem, kripto para karıştırıcısından geldi.

Söz konusu açık, back-end ya da blok zinciri korsanlığı ile bağlantılı olmasa da OpenSea’de listelenenden önemli ölçüde daha düşük bir fiyatla NFT satın alarak değer kazanmak için farklı platformlardaki iki sipariş arasındaki fiyat dengesizliği kullanıldı.

opensea front end guvenlik acigi ile karsi karsiya 2

Kripto para sektörü kan kaybetmeye devam ederken, NFT tarafında yüzler gürüyor. Burada düşen ETH fiyatı ve gas ücretlerinin de etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, kullanıcılar teknolojiyi kullanan platformların işlevselliğine bağlı sorunlar yaşayabiliyor. Son OpenSea güvenlik açığı olayı da bunlardan biri.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala