OpenSea Ayın En İyi Gününü Yaşıyor

opensea ust duzey bir calisaninin iceriden bilgi aldigi iddialarini dogruladi

Daha sakin bir Eylül ayının ardından, NFT işlem hacmi yeniden yükseliyor ve OpenSea, piksel kurbağa resimleri ile birlikte bu ayın en yüksek hacmine ulaşmış durumda.

Popüler NFT platformu OpenSea, yaklaşık bir ay içinde günlük en yüksek işlem hacmini kaydetti. NFT koleksiyon ürünlerinin satışları hafta sonu boyunca yükseldi. Bu sefer başı çekenler, koleksiyonerler tarafından aniden imrenilen piksel tabanlı kurbağa avatarları oldu.

Dune Analytics’ten incelediğimiz verilere göre, OpenSea Pazar günü 136,8 milyon dolar değerinde NFT işlem hacmine ulaşmış durumda. Bu, 5 Eylül’de 138,5 milyon dolara ulaştığından bu yana neredeyse bir aydaki en yüksek tek günlük sayı demek oluyor.

opensea mobil uygulama 1

OpenSea Platformunda Bu Ayın NFT Satışları Artışta

Düşen pazarla ilgili son zamanlardaki bazı karamsar konuşmalara rağmen, OpenSea’nin nihai rakamları, hem Ethereum hem de Polygon tabanlı satışlar arasında 3 milyar doları aştı. Bu arada, Cumartesi günü 6,9 milyon dolar değerinde ETH’ye satılan Art Blocks “Ringers” NFT gibi NFT satışları bu rakamlara etki ederken, önde gelen yeni NFT koleksiyonları hala yükseliyor ve satılıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 716.743,29 TL 0,02%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.398,39 TL 6,57%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.910,08 TL 2,17%
tether
Tether (USDT) 12,55 TL 0,22%
solana
Solana (SOL) 2.703,00 TL 6,01%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 0,59%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,81%
polkadot
Polkadot (DOT) 475,05 TL 3,67%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,55 TL 0,24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 3,70%
Bağlantıyı kopyala