Open Campus (EDU) Nedir?

open campus edu nedir

Open Campus (EDU), Binance Launchpad platformunda IEO’su gerçekleştirilen UGC modelini kullanan bir çevrimiçi eğitim platformudur.

 • Platform operatörleri
 • İçerik, kurs sahipleri
 • Eğitsel içerikler arayan öğrenciler

Son 10 yılda çevrimiçi eğitim platformlarının popülaritesinin ciddi anlamda arttığına şahit olduk. Web2 dünyasında bu konuda bayrağı Udemy, Coursera ve Çin’in XuetangX’i gibi platformlar taşıdı. Bu platformlar, kullanıcıların diledikleri konunda eğitim ve kurs satın alarak sertifika kazanmalarına olanak sağlıyor.

Halihazırda halka arz edilmiş bir platform olan Coursera’nın sürekli olarak zarar ettiğine dikkat çekmemiz gerekiyor. Coursera’nın iş modeli şu şekilde:

 • Sertifikalı kurs satışı
 • Ücretli kurslar
 • Kurumsal müşterilere yönelik eğitimler

Bununla birlikte Coursera belirli bir ücret karşılığında öğrenme kayıtlarını kaydetme, tartışmalara katılma ve sertifika kazanma gibi hizmetler de sunuyor.

Görüldüğü üzere çevrimiçi eğitim platformlarının para kazma, sunduğu hizmetleri gelire dönüştürmek konusunda zorluklar yaşıyor. İşte bu noktada Open Campus platformu, bu sektöre NFT desteği getiriyor. Böylelikle içerikleri token ve NFT’lerle güçlendiriyor. Böylelikle içerik ve kurs sahiplerinin para kazanması sağlanırken öğrenmeye ilgi duyan kullanıcıların kursa katılması için teşvikler sağlanıyor.

Open Campus, çevrimiçi eğitim sektörüne şu yenilikleri getiriyor:

 • Sertifikaların ve eğitim içeriklerinin NFT’leştirilmesi
 • İçerik üreticilerinin haklarını ve çıkarlarını korumak için blockchain teknolojisinin kullanılması
 • Token’lerin kurslara erişim ve ödüllendirme aracı olarak kullanılması

Open Campus (EDU) Nedir?

Open Campus (EDU), 2012 yılında kurulan İsrail merkezli TinyTap platformu ortaklığında kurulan bir eğitsel oyun platformudur. TinyTap platformu çocuklara kod yazmayı öğretmeyi amaçlayan bir eğitim platformudur.

2022 yılının Haziran ayında Animoca Brands, TinyTap’in hisselerinin %84’ünü 38,9 milyon dolar karşılığında satın aldı. TinyTap’i Web3 platformuna dönüştürmeyi amaçlayan Animoca Brands, kısa bir süre sonra platformdaki ilk NFT ihracını 139 ETH ile gerçekleştirdi. Elde edilen gelirin yarısı içerik oluşturucularıyla paylaşıldı.

EDU Token Nedir?

EDU token, Open Campus’ün Protocol’ün temelini oluşturuyor. BNB Chain üzerinde geliştirilen Open Campus’un toplam arzı 1.000.000.000 EDU olarak belirlenmiştir.

EDU token’in kullanım durumları şu şekilde:

 • İçerik oluşturucuları ve yayıncıları ödüllendirme
 • Eğitim içeriğinin NFT olarak basılması.
 • Open Campus’un ortak eğitim platformlarına erişim için ödemeler.
 • Platformun yönetişim süreçlerinde oy kullanma hakkı.

Open Campus (EDU) Yorumları ve Geleceği

Yazımızın bu bölümünde PricePrediction adlı web sitesi tarafından çeşitli metrikler göz önünde bulundurularak yapılan fiyat tahminlerine yer vereceğiz.

Open Campus Fiyat Tahmini 2023

Open Campus geçmiş fiyat verileri üzerinde yapılan kapsamlı teknik analizden yola çıkan PricePrediction, 2023 yılında Open Campus fiyatının minimum 1.33 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediyor. Open Campus için öngörülen ortalama fiyat seviyesi 1.38 dolar, tavan fiyat seviyesi ise 1,55 dolar seviyesinde. 

Open Campus Fiyat Tahmini 2024

Open Campus geçmiş fiyat verileri üzerinde yapılan kapsamlı teknik analizden yola çıkan PricePrediction, 2024 yılında Open Campus fiyatının minimum 0,96 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediyor. Open Campus için öngörülen ortalama fiyat seviyesi 2.03 dolar, tavan fiyat seviyesi ise 2,33 dolar seviyesinde. 

Open Campus Fiyat Tahmini 2025

Open Campus geçmiş fiyat verileri üzerinde yapılan kapsamlı teknik analizden yola çıkan PricePrediction, 2025 yılında Open Campus fiyatının minimum 2,98 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediyor. Open Campus için öngörülen ortalama fiyat seviyesi 3,06 dolar, tavan fiyat ise 3,47 dolar seviyesinde.

Open Campus (EDU) Fiyatı ve Grafiği

Open Campus (EDU) Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Open Campus $ 1.42‘den işlem görüyor. Open Campus fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. EDU token’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 199,461,065 dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

Open Campus (EDU) Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 EDU token $ 1.42 dolardan işlem görüyor. 2023 yılının Mayıs ayı itibariyle EDU token tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 1,67 dolarla kaydetti. Bununla birlikte EDU token yılın en düşük seviyesini ise 0,93 dolarla belirledi.

Open Campus (EDU) Grafiği

Anlık olarak güncellenen Open Campus (EDU) coin grafiği üzerinden canlı verileri takip edebilirsiniz. İşte EDU token’in son 24 saatte kaydettiği en yüksek ve en düşük fiyat seviyeleri.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.659,39 TL 3,43%
ethereumETH/TRY
38.100,51 TL 3,24%
tetherUSDT/TRY
19,97 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.301,25 TL 2,25%
usd-coinUSDC/TRY
19,95 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
9,63 TL 1,80%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 2,42%
staked-etherSTETH/TRY
38.087,33 TL 3,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 0,75%
matic-networkMATIC/TRY
18,70 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala