Ontario Düzenleyicisi Tüketicileri Koruma Uyarısı Yaptı

ontario duzenleyicisi tuketicileri koruma uyarisi yapti

Kanada düzenleyici kurumu, kripto para düzenlemelerini sıklaştırmış durumda. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), en son yatırımcı uyarısında eyalette faaliyet göstermek için kayıtsız olarak birden fazla kripto borsasını çağırdı.

Kanada Düzenleyicisi Kripto Düzenleme Konusunda Çağrıda Bulundu

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Kanada eyaletinde anlaşma yapmak için kayıtlı olmayan şirketleri çağıran bir tüketici uyarısına bir dizi kripto firmasını da dahil etti. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun yatırımcı uyarısı, olası zararları veya yasa dışı faaliyetleri kapsıyor. Komisyon, yatırımcıları riske atabilecek şirketler ve bireyler için bir “uyarı listesi” tutuyor. Yapılan son bildirimde KuCoin, PhenoFX, Crestwiftrade.com ve FT-BTC Trade, yargı bölgelerinde kayıtlı olmayan firmalar olarak listelendi. Listeyi oluşturan kripto firmaları, döviz komisyoncuları veya diğer komisyoncu – satıcıları olduğunu iddia eden diğer firmalar arasında yer aldı. Söz konusu bu firmalardan bazılarının dolandırıcılık iddialarıyla karşı karşıya olduğu da belirtilenler arasında.

ontario duzenleyicisi tuketicileri koruma uyarisi yapti 2

Haziran 2022’de Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Kucoin’in Ontario’da faaliyet göstermesini yasakladığını açıklamıştı. Yapılan bu açıklama, 2021’de Kanada menkul kıymetler düzenleyicilerinin dijital varlıkların menkul kıymet olup olmadığına bakılmaksızın saklama borsalarını menkul kıymet borsaları olarak ele alma kararının ardından kripto borsalarına yönelik daha geniş bir baskının bir parçası olarak gelmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
392.616,56 TL 6,72%
ethereumETH/TRY
31.250,12 TL 5,78%
tetherUSDT/TRY
18,00 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.084,77 TL 8,30%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
6,20 TL 8,07%
cardanoADA/TRY
8,52 TL 12,16%
solanaSOL/TRY
655,32 TL 10,97%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,65%
Bağlantıyı kopyala