Anasayfa Haberler Önde Gelen Piyasa Analistinden Bitcoin Değerlendirmesi

Önde Gelen Piyasa Analistinden Bitcoin Değerlendirmesi

Tahvil kralı olarak anılan tanınmış işadamı olan Jeffrey Gundlach Bitcoin hakkında konuştu...

0
Bitcoin Analizi

DoubleLine Capital’in genel müdürü ve sık sık tahvil kralı olarak anılan tanınmış bir işadamı olan Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in yatırımcılara yüzde 25’lik bir kazanç sağlayacağını ve 5.000 dolara çıkabileceği öngörüsüyle öne çıktı. 200 milyar doların üzerindeki varlıkları yöneten ve borsadaki dev satışını geçen yılın Aralık ayında yapan Gundlach, çeşitli varlıklar hakkında konuştuğu bir web yayınında öngörülerini paylaştı.

Yatırımcılar Ellerindeki Bitcoin’lerden Kurtulsun

Gundlach, web yayını sırasında 2019’un piyasalar için dalgalı bir yıl olacağını tahmin ettiğini söyledi. Daha önce sosyal ruh hali ve pazar havası için poster çocuğu olarak adlandırdığı Bitcoin’e gelince Gundlach, kripto para biriminin yüzde 25 değer kazanacağını ve 5.000 dolara yükselebileceğini söylüyor. Piyasa analistinin yatırımcılara tavsiyesi ise, yatırımcıların ellerindeki Bitcoin’lerden kurtulmaları yönünde.

Gundlach, verim eğrisinin bu yıl daha da dikleşmesini beklediğini belirtti. Kurumsal yatırımcıların verime baktığını söyleyen analist, tersine çevrilmiş verim eğrisinin bir sinyal olarak görüldüğünü kaydediyor. Gundlach, piyasa yakın verim eğrileri gördüğü zaman birkaç ay ile yıllar sonra ortaya çıktığında tarihsel olarak ekonomik bir durgunluk yaşandığına dikkat çekiyor. CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda Bitcoin son iki haftada yaklaşık yüzde 7 yükseldikten sonra 4.036 dolardan işlem görülüyor. Kripto para biriminin toplam piyasa değeri ise 70 milyar dolar düzeyinde.