Anasayfa Haberler Önde Gelen Kripto Para Borsalarının Müşteri Verilerinin Çalındığı Doğrulandı

Önde Gelen Kripto Para Borsalarının Müşteri Verilerinin Çalındığı Doğrulandı

Geçtiğimiz hafta ExploitDOT isimli bir bilgisayar korsanı dünyanın önde gelen kripto para borsalarının müşteri tanıma verilerini çaldığını öne sürmüştü. Gündeme bomba gibi düşen iddia sonrası bilgisayar korsanının gerçekten de borsaların müşterilerine ait kişisel bilgileri çaldığı doğrulandı...

0
Kripto Para Borsası Hack

Geçtiğimiz hafta, ExploitDOT adlı bir bilgisayar korsanının dünyanın önde gelen kripto para borsalarının müşteri tanıma verilerini çaldığı ve dark web’de sattığı ortaya çıkmıştı. Gündeme bomba gibi düşen skandalda isimsiz bir siber güvenlik uzmanı bilgisayar korsanından verilerin meşruluğunu doğrulamak için temasa geçti. Temas sonrası bilgisayar korsanı siber güvenlik uzmanına üç örnek belge gönderdi.

CCN tarafından ulaşılarak incelenen örnek belgelerde, Binance’ın bazı müşterilerinin verilerinin yer aldığı görüldü. Belgeler arasında müşterinin kimlik doğrulaması için elinde tuttukları bir kağıt parçaları, kimlik belgeleri veya ehliyetleri yer alıyor. İsimsiz siber güvenlik uzmanı o sırada Binance ile temas kurarak potansiyel veri sızıntısı konusunda kendilerini uyardığı ortaya çıktı. Kripto para borsasının sözcüsü, verilerin nasıl elde edilebileceğine ilişkin teorileri olduğu yönünde bir açıklama yaptı.

Binance CEO’su: Hayal Kırıklığına Uğradım

Birçok kripto haber sitesi sızdırılan verilerin sahte olduğunu iddia etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından sorumsuz sektör haberciliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Birçok kripto haber sitesi olayın arkasındaki bilgisayar korsanının amacının reklam yapmaktan ziyade para olduğunu ve bazı belgeleri para karşılığı sattığını iddia ettiler. ExploitDOT, isimsiz siber güvenlik uzmanına üç örnek gönderdiğini doğruladı ve medyanın ilgisini çektikten sonra başkalarına herhangi bir örnek belge göndermediğini söyledi.