OliveX, Fitness Metaverse Oyunu için İlk Adımı Attı

olivex fitness metaverse oyunu icin ilk adimi atti

Avurstralya menşeili dijital sağlık ve fitness şirketi OliveX; fitness metaverse oyunu projesi için, 5,8 milyon dolar yatırım kabul etmeye başladı. Bugün yapılan açıklamaya göre, Hong Kong merkezli Blockchain oyun şirketi Animoca ile proje kapsamında bir araya gelinecek. Animoca dışında, futbol dijital medya platformu One Football ile fitness metaverse oyunlarıyla bilinen Bombora Investement de projede yer alacak.

olivex fitness metaverse oyunu icin ilk adimi atti 2

OliveX, daha öncesinde, ilk fitness metaverse oyunu olan Dustland Runner‘ı piyasaya sürmüştü. Şirket, Dustland Runner gibi var olan metaverse projelerini de geliştirmeyi hedeflediğini ifade etti. Bu kapsamda, elde edilen yatırımın, yeni projeler dışında halihazırda var olan metaverse projelerinin geliştirilmesi için de kullanılacağı söyleniyor. Şirketin, daha önce gerçekleştirdiği projelerden biri de, SOL bisikleti oyunu olmuştu. Bu oyun dünyanın ilk Blockchain tabanlı bisiklet oyunuydu.

OliveX’in Fitness Metaverse Oyunu Tasarısı

OliveX; Animoca, One Football ve Bombora Investement gibi isimlerle bir araya gelerek fitness metaverse oyunu tasarısı için ilk adımı atmıştı. Oyunun amacına yönelik açıklama geldi. Oyun, oyunculara egzersizleri üzerinden Blockchain tabanlı kazan-kazan deneyimi sunacak. Böylece, oyuncular fiziksel egzersizleri üzerinden sanal dünyada ödüllendirilmiş olacak. Ödül olarak, daha öncesinde Dustland Runner için tasarlamış oldukları takas edilebilir ERC-20 (DOSE) kripto varlık birimi kullanılacak.

Bir OliveX yetkilisi yapmış olduğu bir açıklamada projeyle alakalı konuştu.

OliveX’in fitness metaverse’i türünün ilk örneği ve fitness tabanlı Blockchain oyununun erken benimsenmesi, kullanıcılara yalnızca dijital mülkiyet haklarını getirmek için değil, aynı zamanda yaşam tarzlarını ve refahlarını iyileştirirmeyi hedefliyor.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala