OKEx Kurucusu Gözaltına Alındı, Borsa Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

OKEx Kurucusu Gozaltina Alindi Borsa Para Cekme Islemlerini Durdurdu

OKEx, 16 Ekim 2020 günü tüm kullanıcı para çekme işlemlerini askıya alacağını söyledi. Ünlü kripto para borsası OKEx, yaptığı bir açıklamada yürütülen bir soruşturma kapsamında özel anahtar sahibine ulaşılamadığını ve bu soruşturmada kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptığını açıkladı. Borsa, özel anahtar sahibine ulaşılamadığı için kripto para borsası kullanıcılarının borsadan para çekme yetkisini kısıtladı.

Yapılan açıklamada “Özel anahtar sahipleri gerektiğinde soruşturmalarda kolluk kuvvetleri ile işbirliği yapıyor” denildi.

Sansasyon yaratan özel anahtar sahibinin kim olabileceğine dair raporlar var. Caixin’in raporuna göre bu kişi, gözaltında tutulan ve şu anda sorgulanan OKEx’in kurucusu Xu Mingxing olabilir.

OKex, para çekme işlemleri devre dışı bırakırken geri kalan işlevlerinin normal ve istikrarlı kaldığını ve OKEx’teki varlıkların güvenliğinin etkilenmeyeceğini iddia etti. Kripto para çekme işlemleri askıya alınırken, diğer işlevler hala aktif olarak belirtiliyor.

Bu arada, piyasa haberlere olumsuz tepki verdi ve en iyi kripto para birimlerinin fiyatları keskin bir şekilde düştü.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.824,62 TL 2,19%
ethereumETH/TRY
30.772,79 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.930,37 TL 2,54%
xrpXRP/TRY
7,77 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,38 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,61%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 2,22%
Bağlantıyı kopyala