Ödeme Hizmetleri Devleri, Kriptoyu Fırsat Olarak Görüyor

odeme hizmetleri devleri kriptoyu firsat olarak goruyor

New York merkezli araştırma şirketi MoffettNathanson müşterilerine bir not paylaştı. MoffettNathanson‘a göre ödeme hizmetleri devleri; Visa, Mastercard ve PayPal‘ın kriptonun yükselişini bir tehdit olarak görmediklerini söyledi.

Ödeme Hizmetleri Devleri, Kripto Hizmetlerini Genişletmek İstiyor

New York merkezli araştırma şirketi MoffettNathanson paylaştığı notta; ödeme hizmetleri şirketleri arasında artan kripto kabulünün altını çiziyor. Aynı zamanda değişen bir ortama uyum sağlama çabalarını vurguluyor. Üç şirket, bu ayın başlarında MoffettNathanson’ın kripto ve Blockchain etkinliğinde konuştu.

odeme hizmetleri devleri kriptoyu firsat olarak goruyor

İlk olarak ödeme devi Visa’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, MoffettNathanson’a yaptığı açıklamada; Visa’nın kripto cüzdanlarla ortaklıklardan önümüzdeki bir ila iki yıl içinde güçlü bir hacim artışı beklediğini söyledi.

Blockchain ve dijital varlık ürünlerinin EVP’si Raj Dhamodharan ise; Mastercard‘ın kripto borsalarında ve cüzdanlarında sınır ötesi kripto akışlardan yararlandığını ve kriptoyu yeni ürünler oluşturmak için bir fırsat olarak gördüğünü söyledi. Şirket ayrıca, NFT pazarında ilerlemeyi ve ağına kripto para birimleri eklemeyi hedefliyor. Hatırlatmak gerekirse Mastercard, José Mourinho ile bir araya gelerek ilk NFT eserini yayınlamıştı.

Bu arada PayPal ise daha geniş bir kitleye ulaşmak için ilgili girişimlere yatırım yapıyor. Şirketin kripto ve dijital para birimlerinin CTO’su Edwin Aoki, şirketin DeFi ağları ile etkileşime izin vermek istediklerini vurguladı. Ayrıca kullanıcıların kriptoyu dijital cüzdanına güvenli bir şekilde aktarabilmeleri için platformunu açmaya çalıştığını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 470.079,10 TL 4,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.350,31 TL 7,78%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.891,02 TL 6,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 14,24 TL 7,83%
solana
Solana (SOL) 1.262,52 TL 16,39%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 8,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,34 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala