Ödeme Devi Visa’dan Stablecoin Hamlesi

odeme devi visadan stablecoin hamlesi

Blockchain tabanlı teknolojiler dev şirketler tarafından yakından takip ediliyor. Ödeme devi Visa, Blockchain tabanlı teknolojilere uyum sağlamak için uzun bir süredir çeşitli çalışmalar yürütüyordu. Visa, 2023 planlarına stablecoin’leri de dahil etti.

Visa, Stablecoin Yerleşimine Odaklanacak

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden birisi olan Visa, kripto alanında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Visa’nın kripto bölümü başkanı Cuy Sheffield, şirketin 2023 planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

odeme devi visadan stablecoin hamlesi 2

Cuy Sheffield’in açıklamasına göre Visa, müşterilerin platformunda dijital varlıkları fiat para birimlerine dönüştürmesine imkân sağlayacak olan yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Cuy Sheffield açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ethereum’dan başlayarak USDC’de ödeme yapıp, USDC’deki ihraççılardan takas ödemelerini fiilen nasıl kabul edebileceğimiz konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalar yüksek değerli uzlaşma ödemelerini temsil ediyor.

Visa yöneticisi Cuy Sheffield, dijital varlıklar ve fiat para birimleri ile küresel uzlaşmanın Visa’nın üzerinde durduğu konulardan birisi olduğunu belirtti. Visa, bu noktada, parayı daha hızlı hareket ettirmek amacıyla Blockchain teknolojisini mevcut ödeme kanallarına nasıl entegre edebileceğini araştırıyor. Visa söz konusu alandaki çalışmalar için önemli şirketlerle ve organizasyonlarla ortaklık kuruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.174,09 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
34.060,65 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.237,83 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,68%
staked-etherSTETH/TRY
34.025,82 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala