Ödeme Devi Visa’dan Ethereum Hamlesi

odeme devi visadan ethereum hamlesi

Son dönemde büyük ödeme şirketleri Blockchain teknolojilerini yakından takip etmeye başladı. Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden birisi olan Visa, hesap soyutlamayı denemek adına Ethereum’un Goerli test ağına katıldı.

Visa’dan Ethereum Adımı

Küresel ödeme şirketi Visa, Ethereum dünyasında varlığını artırmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamaya göre hesap soyutlama yardımıyla işlemsiz ödemeleri hedefleyen akıllı sözleşmelerle Ethereum’un Blockchain ağlarından birisi olan Goerli test ağında denemeler gerçekleştiriyor.

odeme devi visadan ethereum hamlesi 2

Visa, bu tür sözleşmelerin yeteneklerini kullanıcı hesaplarına genişleten ve cüzdanların karmaşık görevleri özerk olarak gerçekleştirmesine ve diğer hesaplar adına işlem maliyetlerini yönetmesine imkân tanıyan hesap soyutlanmasından yararlanmak adına iki adet “Paymaster” akıllı sözleşme setinin kullanımını yaptı. Visa, gerçekleştirdiği testleri bir raporda detaylandırdı.

Bu sözleşmelerin temel hedefi, son kullanıcıların işlem ya da “gas” ücretleri için Ethereum’un yerel kripto para birimi olan Ether (ETH) tutma ihtiyacını ortadan kaldırarak ya da kullanıcıların herhangi bir token ile ödeme yapmasına izin vererek Ethereum ağı ile kullanıcı etkileşimini basitleştirmek olarak tanımlanabilir.

Son olarak Visa tarafından hazırlanan rapora göre, bu metodoloji Ethereum ana ağındaki standart ücret yapısına daha esnek bir alternatif oluşturuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.507,02 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
36.779,27 TL 2,07%
tetherUSDT/TRY
19,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.220,00 TL 1,36%
usd-coinUSDC/TRY
19,82 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,15 TL 0,52%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 0,72%
staked-etherSTETH/TRY
36.763,01 TL 2,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,01%
matic-networkMATIC/TRY
17,57 TL 2,15%
Bağlantıyı kopyala