Ödeme Devi Stripe, Bitcoin ve Kripto Ekibi Kuruyor

stripe btchaber

Kısa süre önce Stripe’in web sitesinde yayınlanan bir iş ilanında, şirket “Personel Mühendisi, Kripto” başlıklı dört yeni pozisyon oluşturuldu. Ek olarak Stripe Kripto Mühendisliği Başkanı Guillaume Poncin, “kriptoyu” platformlarına entegre etmek için bir mühendis ve tasarımcı ekibi kurduğunu duyurdu.

İş ilanında, “Ödemeleri kabul etmek, fonları taşımak, fiat ve kripto arasında alışveriş yapmak için daha iyi yapı taşları için bu alandaki geliştiricilerden ve kullanıcılardan artan bir ihtiyaç duyuyoruz” açıklaması dikkat çekti. 

“Bu sorunlara ve ihtiyaçlara odaklanarak daha hızlı, daha güvenilir ve daha kaliteli kripto destekli deneyimler inşa etmeyi amaçlıyoruz.”

stripe

Stripe Bitcoin ve Kripto ekibi kuruyor

Stripe, ödeme şirketleri arasında bir dev ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişi hali hazırda platformu kullanıyor. Bu, Bitcoin’in kitlesel benimsenmesini artıran başka bir geçit olabilir. 

İş ilanında da belirtildiği gibi şirket inovatif bir dönüşüme gitmek istiyor:

“Birçok işletme ve kullanıcı Stripe’a zaten inanıyor ve güveniyor. Bu bize yeni bir inovasyon dalgasının ön saflarında yer almak için büyük bir fırsat veriyor.”

Stripe ilk olarak 2014 yılında bitcoin kabul etmeye başlamıştu, ancak daha sonra ana zincirdeki işlem onay süreleri ve ücretler nedeniyle 2018’de bu hizmetini durdurmuştu. O zamandan beri Lightning Network başta olmak üzere birçok aracı çözümünün büyüdüğünü ve Bitcoin’i bir değişim aracı olarak uygun hale getirdiğini gördük. 

Bitcoin artık uzun onay süreleri ve yüksek ücretler olmadan bir ödeme aracı olarak kullanılabilir durumda ve işlemler artık neredeyse hiçbir ücret ödemeden anında sonuçlanıyor.

Bu ve benzeri gelişmeler Stripe gibi dev şirketlerin de dikkatini çekiyor ve kripto birimlerinin daha geniş kitlelerce kabulüne olanak tanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 566.996,45 TL 0,51%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.330,44 TL 0,43%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.349,58 TL 0,72%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,32%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,34%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,00%
solana
Solana (SOL) 1.476,40 TL 0,99%
polkadot
Polkadot (DOT) 388,71 TL 0,97%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,21 TL 0,42%
Copy link
Powered by Social Snap