OCC Yöneticisi Stablecoin’ler Hakkında Konuştu

occ yoneticisi stablecoinler hakkinda konustu2

Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), ABD’deki tüm ulusal bankaları düzenlemekle görevli kurum konumunda. Ancak OCC yöneticisi, kurumun stablecoin‘leri de kendi yetkisi altına alabilme olanağına sahip olduğunu belirtti.

British American Business Transatlantic Finance Forum’da konuşan OSS Baş Müfettişi Michael Hsu, “Banka düzenlemesi, stablecoin’lerin ‘istikrarlı’ kısmına güvenilirlik kazandıracak” açıklamalarında bulundu.

occ yoneticisi stablecoinler hakkinda konustu 1

OCC Yöneticisi Stablecoin’ler Hakkın Olumlu

Küresel olarak devam eden kripto düzenleyici belirsizliği sürüyor. Özellikle ABD’nin birçok düzenleyici tarafından ortak bir karar varması beklenirken, bir yorumda Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Baş Müfettişi Michael Hsu‘dan geldi.

Hsu, fiat para birimlerine köprü işlevi görmeleri nedeniyle stabilcoinleri “kripto ekosisteminin oksijeni” olarak adlandırdı. Hsu, sözlerine ek olarak şu ifadelere yer verdi:

“Bir koşuya yol açan güvenlik açıkları genellikle birdenbire ortaya çıkmaz,. Zamanla birikir ve küçük bir grup katılımcı kuyruk riskini hissedene, gerginleşene ve sessizce uzaklaşmaya başlayana kadar büyük ölçüde göz ardı edilir.”

Son olarak Hsu, kripto için riskin, stablecoin‘lerden gelen akışların hız kaybetmesi ve hatta tersine dönmesi, kripto kullanıcılarının zihinlerine korku, belirsizlik ve şüphe aşılamasına neden olacağını söyledi. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala