OCC, Fed ve FDIC, Kripto Para Düzenlemesi İçin ‘Kurumlar Arası’ Bir Ekip Düşünüyor

Abone Ol:google-news
0
20/05/2021

ABD Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) Başkanı Michael Hsu OCC, FDIC ve Fed’in yalnızca kripto para politikasına odaklanan bir “kurumlar arası” ekibi tartıştığını söyledi.

Hsu dün sabah yaptığı açıklamada, Para Birimi Kontrol Ofisi, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Federal Rezerv’in yalnızca kripto para politikasına odaklanan bir “kurumlar arası” ekibi tartıştığını aktardı.

Devlet kurumlarının kripto para birimlerindeki akıcılıklarını nasıl artırmaları gerektiği konusunda Temsilci Tom Emmer’in bir sorusuna yanıt veren Hsu, “Bu toplantıdan önce, Başkan Yardımcısı Quarels, Başkan McWilliams ve [o] potansiyel olarak bir kurumlar arası politika ekibini sadece kripto para odağında bir araya getirmekten bahsetmişlerdi” dedi.

Düzenleyici Çerçeve Gözden Geçirilecek

Ulusal Kredi Birliği İdaresi (NCUA) Başkanı Tom Harper,  NCUA’nın halihazırda etki alanlarından biri kripto para birim olan “finansal teknoloji ve yeniliğe odaklanan yeni bir birim oluşturduğunu ekledi.

Hsu verdiği demeçte, “Benim daha geniş endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlarla tam koordinasyon içinde yapılmamasıdır” dedi. “Düzenleyici çevreyle ilgili daha geniş bir stratejinin parçası gibi görünmüyorlar. Bu görevlerin her ikisini de ele almanın bir öncelik olması gerektiğine inanıyorum.”

Kaynak: The Block

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 315.914,69 TL 1,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.004,32 TL 3,68%
tether
Tether (USDT) 8,58 TL 0,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.930,92 TL 0,64%
cardano
Cardano (ADA) 12,19 TL 5,60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,69 TL 2,51%
xrp
XRP (XRP) 7,16 TL 1,83%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,59 TL 0,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 179,37 TL 6,07%
uniswap
Uniswap (UNI) 183,84 TL 6,75%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap