OCC, Fed ve FDIC, Kripto Para Düzenlemesi İçin ‘Kurumlar Arası’ Bir Ekip Düşünüyor

occ fed ve fdic kripto para duzenlemesi icin kurumlar arasi bir ekip dusunuyor

ABD Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) Başkanı Michael Hsu OCC, FDIC ve Fed’in yalnızca kripto para politikasına odaklanan bir “kurumlar arası” ekibi tartıştığını söyledi.

Hsu dün sabah yaptığı açıklamada, Para Birimi Kontrol Ofisi, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Federal Rezerv’in yalnızca kripto para politikasına odaklanan bir “kurumlar arası” ekibi tartıştığını aktardı.

Devlet kurumlarının kripto para birimlerindeki akıcılıklarını nasıl artırmaları gerektiği konusunda Temsilci Tom Emmer’in bir sorusuna yanıt veren Hsu, “Bu toplantıdan önce, Başkan Yardımcısı Quarels, Başkan McWilliams ve [o] potansiyel olarak bir kurumlar arası politika ekibini sadece kripto para odağında bir araya getirmekten bahsetmişlerdi” dedi.

Düzenleyici Çerçeve Gözden Geçirilecek

Ulusal Kredi Birliği İdaresi (NCUA) Başkanı Tom Harper,  NCUA’nın halihazırda etki alanlarından biri kripto para birim olan “finansal teknoloji ve yeniliğe odaklanan yeni bir birim oluşturduğunu ekledi.

Hsu verdiği demeçte, “Benim daha geniş endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlarla tam koordinasyon içinde yapılmamasıdır” dedi. “Düzenleyici çevreyle ilgili daha geniş bir stratejinin parçası gibi görünmüyorlar. Bu görevlerin her ikisini de ele almanın bir öncelik olması gerektiğine inanıyorum.”

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 368.568,06 TL 1,87%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.572,06 TL 3,79%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,09%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 0,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.145,94 TL 2,54%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 1.149,65 TL 6,54%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,42 TL 3,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,83 TL 0,08%
Copy link
Powered by Social Snap