bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,640.93 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,510.22 1.79%
bnb
BNB (BNB) $ 623.55 4.03%
solana
Solana (SOL) $ 171.70 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.607472 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.583531 1.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199069 0.08%

OCC Eski Başkanı Brooks, Tesla’nın Bitcoin (BTC) Hamlesi Hakkında Konuştu

occ eski baskani brooks teslanin bitcoin btc hamlesi hakkinda konustu

Eski ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) Başkanı Brian Brooks, Tesla’nın Bitcoin (BTC) yatırımı hakkında konuştu. CoinDesk’e Tesla’nın Bitcoin hamlesini değerlendiren Brooks, bu haberin dünyanın geri kalanı için sorun yaratabileceğini söyledi.

Eski başkan, yaptığı açıklamada rezerv para birimlerinin değerinin düşürülmesi ve Tesla ve MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin’e yönelmesini değerlendirdi. Haberi “Bitcoin’e yatırım yapanlar için heyecan verici bir haber” olarak yorumlayan Brooks, dünyanın geri kalanı ise “biraz korkutucu bir haber” dedi.

Salgının başlangıcından bu yana ABD para arzının %25 arttığına dikkat çeken eski başkan, yeni teşvik primleri ile birlikte bu oranın %40’a ulaşacağını söyledi. Brooks şunları söyledi:

“Enflasyonun çalışma şekli, ne kadar çok varlığa sahip olursanız o kadar az değerli olur. Bu, neden birçok kurumun hazinesinde Bitcoin bulundurmak istediğini açıklayabilir, çünkü potansiyel olarak uzun vadede çok daha istikrarlı bir değer kaynağıdır.”

Tesla’nın Bitcoin satın aldığı haberinin ardından, Bitcoin yeni bir rekora ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi. Bitcoin yayın saati itibariyle 43.566 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala