bitcoinBTC/TRY
1.260.974,47 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
67.887,12 TL 0,28%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.910,76 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
19,06 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
2.130,50 TL 0,49%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
67.863,98 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
17,09 TL 1,60%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 1,96%

Paylaş

Obama’nın Kıdemli Eski Danışmanı Warren Ripple’a Katıldı

obamanin kidemli eski danismani ripplea katildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı Barack Obama’nın ilk yönetim zamanda Beyaz Saray’ın kıdemli danışmanı olan bir isim vardı: Michael Warren. Obama’nın kıdemli eski danışmanı şimdilerde Blockchain şirketi Ripple ile çalışmaya hazırlanıyor.

Obama’nın Kıdemli Eski Danışmanı Warren Artık Ripple’da

Obama’nın kıdemli eski danışmanı Michael Warren, Ripple’ın yönetim kuruluna atandı. Warren yaptığı açıklamada, SEC ile yaşanan davaya atıfta bulunarak, Ripple ile birlikte kripto düzenlemelerini ‘ileriye taşımak’ istediklerini belirtti.

Bu arada Warren şu sıralarda küresel bir danışmanlık şirketi olan Albright Stonebridge Group’un genel müdürlük koltuğunda oturuyor. Ek olarak Warren’ın daha önce, Clinton yönetimi esnasında da  Ulusal Ekonomi Konseyi’nin direktörlüğünü yaptığını belirtelim.

obamanin kidemli eski danismani ripplea katildi 2
Michael Warren

Konuya dair açıklama yapan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Warren’ın önceki işleri ile övdü ve uzmanlığının Ripple için paha biçilemez bir kaynak olacağını söyledi.

U.Today‘in haberine göre, Warren, Ripple’ın küresel pazarlardaki varlığını genişletmesine ve şirketin ürünlerinin büyüme stratejisinin bir parçası olarak benimsenmesini sağlamasına yardımcı olacak.

Ripple, Aralık 2020’de de JPMorgan’dan Sandie O’Connor’ı yönetim kuruluna atamıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala