Nvidia Metaverse Çalışmaları için Yeni Araçlarını Tanıttı

Nvidia Metaverse Çalişmalari için Yeni Araçlarini Tanitti

Nvidia her ne kadar ekran kartları ve DSR teknolojileri ile tanınsa da yapay zeka ve modelleme alanında da oldukça güçlü. Öyle ki şirketin geliştirdiği çözümler, günümüzde birçok oyun şirketi tarafından kullanılıyor. Metaverse konusunda da aktif olarak araştırmalarını sürdüren şirket, son olarak yeni metaverse geliştirme araçlarını tanıttı. Üstelik hepsi yapay zeka ile destekleniyor.

Nvidia CEO’su: Metaverse İnternetin Bir Sonraki Evrimi

Yakın zamanda yeni teknolojilerini duyuran Nvidia, SIGGRAPH etkinliğinde tanıttıkları teknolojiler arasında metaverse de yer verdi. Yapılan sunumda NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “ Yapay zeka ve bilgisayar grafiklerinin birleşimi, internetin bir sonraki evrimi olan metaverse’e güç verecek ” dedi.

Yapılan etkinlikte birçok teknolojiye yer verilirken, en dikkat çekenleri avatar oluşturmak için özel olarak geliştirilen NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE) ve metaverse ile gerçek dünya arasındaki bir köprü kurmayı hedefleyen Omniverse araçları oldu.

Şirket, metaverse’ün geleceğinde önemli bir değer gördüğü sunu boyunca tekrarlarken, metaverse ve gerçek dünya arasındaki etkileşime vurgu yaptı. Yapay zekanın da yardımı ile objelerin kolay bir şekilde metaverse’e aktarılmasına olanak tanıyan yeni araçlarını da duyuran Nvidia, yakın zamanda yüz hareketlerimizi dahi metaverse kolay bir şekilde aktarabileceğimizi ve günümüz oyun teknolojileri ile metaverse’ün ortak paydasında devasa bir potansiyel olduğunu belirtti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
350.877,25 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
24.485,25 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
18,49 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,47 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.039,92 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
8,24 TL 4,51%
binance-usdBUSD/TRY
18,43 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
8,16 TL 0,41%
solanaSOL/TRY
605,68 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala