Nureddin Nebati, Binance’ın CEO’su CZ İle Görüştü

Çiğdem Ceylan’ın sunuculuğuyla haftanın öne çıkan haberleri; Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’in Çince yayın yapan yan kuruluşu Modern Media Company’ye dava açtı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, resmi Twitter hesabı üzerinden Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile görüştü. Tüm bunlar ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Dünyasında Neler Oluyor?

Kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’in Çince yayın yapan yan kuruluşu Modern Media Company’ye dava açıyor. 

Dünyanın en prestijli motosiklet yarışı MotoGP‘nin ticari hak sahibi Dorna Sports, Rumen kripto şirketi CryptoDATA ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Uluslararası Para Fonu IMF, yayınladığı bir raporda, küresel ekonomi için kripto paraların bir tehdit olmadığını, kripto piyasası çöküşlerinin küresel finansal istikrar için endişe oluşturmadığını belirtti.

Siber güvenlik şirketi SonicWall tarafından hazırlanan rapora göre, finans sektöründeki kripto dolandırıcı vakalarının sayısı 2022’nin ilk yarısında yüzde 269 arttı. 

Twitter ve Elon Musk arasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Twitter’dan yapılan son açıklamada, şirketin Elon Musk tarafından satın alınmasının 13 Eylül 2022’de oylanacağını açıkladı. Elon Musk twitter’ı satın almayacağını açıklasa da imzalar atıldığı için süreç devam ediyor.

Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto para projesi Sango Coin’in halka açık satışına başladı. Halka açık satış için tahsis edilen token arzının yüzde 5’i ilk 24 saat içinde satıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, resmi Twitter hesabı üzerinden kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile görüştüğünü duyurdu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
371.213,71 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
24.692,09 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
18,56 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.432,73 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
9,08 TL 2,88%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,95 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
625,22 TL 1,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,18 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala