Nubank, 1 Milyon Kripto Kullanıcısına Ulaştı

nubank kisa surede 1 milyon kripto kullanicisina ulastiad

Brezilya’nın en büyük dijital bankası olan Nubank, kısa süre önce sayıları 53.9 milyonu aşan müşterileri için yeni bir hizmet başlattığını duyurmuştu. Nubank yaptığı yenilikçi çalışmalar ile gündemde kalmayın başarırken; Nubank, hizmeti başlattıktan sadece bir ay sonra ülkede bir milyon kripto para birimi kullanıcısına ulaştığını duyurdu.

Nubank, Bir Ayda 1 Milyon Kripto Kullanıcısına Ulaştı

Nubank, kripto platformunu Haziran ayında kullanıcılarına sunduktan sonra, bir yıl içinde 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyordu. Ancak bu, yalnızca bir ay içerisinde gerçekleşti. NeoFeed’in bildirdiğine göre Nubank’ın CEO’su ve kurucu ortağı David Vélez, devam eden düşüş göz önüne alındığında bir yıl içinde hedefe ulaşmayı beklediklerini belirterek kilometre taşını doğruladı.

nubank kisa surede 1 milyon kripto kullanicisina ulastiadd

Nubank’ın CEO’su ve kurucu ortağı David Vélez konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Hızdan çok etkilendik. Bu, bir yıllık operasyon için bir hedefti ve buna üç haftada ulaştık.

Nucripto adlı kripto hizmeti bu yıl Mayıs ayında 46,5 milyon Nubank kullanıcısına sunuldu. Platform aracılığıyla müşteriler, Paxos’un altyapısı tarafından sağlanan bir kripto ticareti ve saklama hizmeti aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın alabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala