NOWPayments, Shiba Inu (SHIB) Yakım Özelliğini Duyurdu

nowpayments shiba inu yakim shib ozelligini duyurdu

Kripto para dünyasında önemli bir parametre olan arz, Shiba Inu (SHIB) için oldukça fazla bir seviyede. Bu yüzden varlığın enflasyonist yapısını değiştirmek için yakım protokolleri devreye alınmış durumda. Son olarak NowPayments, yatırımcıların Shiba Inu (SHIB) varlıklarını yakabilecekleri bir özelliği tanıttı.

Amsterdam merkezli şirket, meme token Shiba Inu topluluğuyla anlaşmalı olarak yüzde 3’ünü yakacağını açıkladı.

ethereum balinasijiraiya99 milyar shiba inu satin aldi

NowPayments’den Shiba Inu Yakım Özelliği

Kripto paraların arzını azaltmak ve deflasyonist bir varlığa dönüştürmek için kullanılan yakım protokolleri Ethereum ve Shiba Inu hali hazırda kullanılıyor. Kısa bir süre önce sizlerle Ethereum’un 1.3 milyon Ethereum (ETH) yaktığını paylaşmıştık.

Mayıs ayında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Shiba Inu kripto para biriminin takma adlı kurucusu Ryoshi’den aldığı SHIB’lerin yüzde 90’ını (410 trilyon SHIB) yakmıştı. Rus-Kanadalı programcı ayrıca token’ın yaratıcılarından gelecekte rızası olmadan kendisine herhangi bir token göndermemelerini de istemişti.

Diğer taraftan Shiba Inu topluluğu ise yakım konusunda oldukça uyumlu çalışıyor. Öyle ki CoinGecko verilere göre, SHIB’nin toplam dolaşımdaki arzı ilk 1 katrilyon SHIB’den 549 trilyona düştü.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla CoinGecko verilerine göre Shiba Inu’nun (SHIB) 0.0000338 dolardan alıcı bulduğunu belirtelim.

     

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.593,05 TL 5,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.995,38 TL 6,62%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 1,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,40 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 1,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,03 TL 1,82%
solana
Solana (SOL) 1.298,64 TL 11,86%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 4,27%
terra-luna
Terra (LUNA) 884,03 TL 0,85%
polkadot
Polkadot (DOT) 252,62 TL 8,87%
Bağlantıyı kopyala