Nouriel Roubini, El Salvador Başkanı Nayib Bukele’yi Eleştirdi

nouriel roubini el salvador baskani nayib bukeleyi elestirdi

En son yaşanan piyasa düşüşü ile sık sık dipten alımları ile gündeme gelen El Salvador yeniden dipten Bitcoin (BTC) aldı. Ardından Nobel ödüllü ünlü ekonomist Nouriel Roubini, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’yi eleştirdi. Nouriel Roubini, Nayib Bukele’nin Bitcoin ile ilgili çalışmalarının ülkeyi iflasa sürüklediğini iddia ederek, başkanın görevden alınmayı hak ettiğini söyledi.

Nouriel Roubini: Nayib Bukele Ülkeyi İflasa Sürükleyen Suçlu Bir Başkan

Dr. Doom lakabıyla da bilinen ünlü ekonomist Nouriel Roubini, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’yi Bitcoin ile yaptığı çalışmalar ile eleştirdi. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Nouriel Roubini konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “El Salvador’un Bitcoin ile yaptığı deney tam bir felaket. BTC’yi elinde bulunduran kişi yüzde 50 kaybetti. Nayib Bukele ülkeyi iflasa sürükleyen bir suçlu başkan”

Uluslararası Para Fonu (IMF), ülkenin ihtiyaç duyduğu 1,3 milyar dolarlık krediyi güvence altına almasını engelleyeceği endişeleriyle El Salvador’un ülke kredi notunu düşürmüştü.

Ayrıca dünyanın dört bir yanında devlet borcuyla boğuşan El Salvador, şimdi Blockchain geliştiricisi Blockstream ve Tether ve Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex ile ortaklaşa Bitcoin cinsinden “volkan tahvilleri” çıkarmayı planlıyor. Ayrıca toplanan fonların bir kısmı “Bitcoin City” adlı bir şehir inşa etmek için kullanılacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
461.866,44 TL 4,02%
ethereumETH/TRY
31.059,31 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,80 TL 0,32%
binance-coinBNB/TRY
4.659,70 TL 3,38%
xrpXRP/TRY
6,56 TL 5,05%
binance-usdBUSD/TRY
15,83 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 8,50%
solanaSOL/TRY
808,12 TL 10,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala