Norveç Parlamentosu, Bitcoin Madenciliği Yasaklama Önerisini Reddetti

norvec parlamentosu bitcoin madenciligi yasaklama onerisini reddetti

Norveç’te Bitcoin madenciliğini yasaklama önerisi ilk olarak bu yıl Mart ayında Kızıl Parti (Norveç’in komünist partisi) tarafından önerilmişti. Bu kez Norveç Parlamentosu’ndan Bitcoin (BTC) madenciliğine yeşil ışık yakıldı.

Norveç Parlamentosu Bitcoin Madenciliğine Yeşil Işık Yaktı

Norveç’te Bitcoin madenciliğini yasaklama önerisi ilk olarak bu yıl Mart ayında Kızıl Parti tarafından önerildi. Bu haftaki oylamada teklif, yalnızca Sosyalist Sol Parti, Kızıl Parti ve Yeşil Parti de dahil olmak üzere Norveç’in sol partilerinin kripto para madenciliği yasağını destekleyeceği için iptal edildi.

norvec parlamentosu bitcoin madenciligi yasaklama onerisini reddetti 1

Bunun yanında siyasi partilerin çabalarının aksine, Norveç’teki Bitcoin (BTC) madencilik şirketleri son yıllarda başarılı oldu. Norveç şimdi Land of the Midnight Sun’daki yüzde 100 yenilenebilir enerjiden yararlanarak küresel Bitcoin hash oranına yüzde 1’e kadar katkıda bulunuyor.

Arcane Research Analisti Jaran Mellerud, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Bu oylamayı kaybeden bu siyasi partiler, madencilerin hayatını zorlaştırmak için artık araç kutusunda kalan tek araçları olan özellikle madenciler için güç vergisini artırmaya yönelik bir girişimde daha bulunacaklar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
473.251,63 TL 2,40%
ethereumETH/TRY
32.294,18 TL 2,83%
tetherUSDT/TRY
15,50 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
15,51 TL 0,21%
binance-coinBNB/TRY
4.741,34 TL 3,44%
xrpXRP/TRY
6,67 TL 2,11%
cardanoADA/TRY
8,99 TL 2,27%
solanaSOL/TRY
871,21 TL 3,99%
binance-usdBUSD/TRY
15,57 TL 0,01%
polkadotDOT/TRY
172,45 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala