Northzone’dan 1 Milyar Euroluk Fon: Kriptoyu da Kapsıyor

Northzonedan 1 Milyar Dolarlik Fon Kriptoyu da Kapsiyor

Oyun, bankacılık, finans ve teknoloji sektörü, belki de yatırım şirketlerinin en gözde sektörleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Bu noktada bu yatırımları fazlasıyla geri alabilen yatırımcıların son dönemde yeni bir gözdesi daha var. Biraz önce saydığımız diğer bütün sektörler ile yakın ilişikisi olan Web3, yatırımcıların yeni gözdesi olmuş durumda. Son olarak İngiliz yatırım şirketi Northzone da bu ilgiye dayanarak 1 milyar euroluk yatırım fonunu duyurdu.

Northzonedan 1 Milyar Dolarlik Fon Kriptoyu da Kapsiyor

Northzone’dan 1 Milyar Euroluk Fon, Kripto ve Fintech Startup’larını Hedefliyor

Avrupa merkezli yatırım şirketi Northzone, bugüne kadarki en büyük miktarı olan 1 milyar euroluk yeni bir fon başlattığını duyurdu. Şirket bu yeni fonu ile birlikte startup’ları tohum yatırımlarından halka arza kadar değişen aşamalarda destekleyecek ve 1 milyon ila 40 milyon dolar arasında çekler yazacak.

Şirket tarafından yapılan basın duyurusunda fonun yılda 7.500 anlaşmaya destek sağlayacağı öngörülürken, bunun Avrupa pazarının yaklaşık yüzde 85 ​​ila yüzde 90’ına tekabül ettiği iddia ediliyor. Şirket yeni fonu hakkında yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Bugüne kadarki en büyük yatırım fonumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz: Yeni nesil, fark yaratan şirketlere yatırım yapmak için 1 milyar euroluk dev bir fon. Küresel iklim krizi ile sosyal, makroekonomik ve politik belirsizlik arasında, teknolojik inovasyonun gerçek toplumsal büyüme sağlayan gümüş astar olmaya devam edeceğine inanıyoruz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
363.196,68 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
24.624,31 TL 2,83%
tetherUSDT/TRY
18,54 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,54 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.331,88 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
8,42 TL 1,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,56 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,94 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
613,61 TL 2,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,41%
Bağlantıyı kopyala