Nomura Yöneticisi Steve Ashley Kriptoya Transfer Oldu

Nomura Yoneticisi Steve Ashley Kriptoya Transfer Oldu1

Bir alanda uzmanlaşmış bir yöneticinin kendi sektörünü kısmi olarak bırakıp yeni bir maceraya atılması oldukça zordur. Ancak söz konusu kripto paralar olduğunda yöneticiler bu zorluğu göze alıyor. Son dönemde birçok üst kademe yöneticinin kripto şirketlerine veya büyük şirketlerin kripto ilişkili bölümlerine transfer olduğunu gördük. Son olarak bu transferlere; Nomura ticaret ve yatırım bankacılığı başkanı Steve Ashley’in kripto sektörüne geçiş için görevinden ayrılmasıyla bir yenisi daha eklendi.

Nomura Yöneticisi Steve Ashley Kripto Sektörüne Geçiş işin Görevinden Ayrılıyor

Bloomberg tarafından yapılan habere göre Nomura yöneticisi Steve Ashley, kripto sektörüne geçiş için Nomura’daki görevini bırakıyor. Rapora göre Ashley, yeni kurulan Laser Digital Holdings’in başkanlığı görevini yürütecek. 

nomura yoneticisi steve ashley kriptoya transfer oldur

Ashley, son yıllarda kendi bölümünde kapsamlı bir maliyet düşürme programını denetlemişti. 2019’da ise yapılan çalışmanın bir sonucu olarak Japon yatırım bankasının 2018’deki büyük kayıplarının ardından yaklaşık 350 kişi işten çıkarılmıştı.

Son olarak yeni transferi hakkında konuşan Steve Ashley, şu ifadelere yer verdi:

“Bu yeni kulacak şirket, bankanın kurumsal müşterilerle karşı bir avantaj oluşturmasına izin verecek”

 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
347.980,86 TL 0,59%
ethereumETH/TRY
23.693,54 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
18,39 TL 0,35%
usd-coinUSDC/TRY
18,39 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.026,54 TL 2,18%
xrpXRP/TRY
8,89 TL 13,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,35 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,36 TL 0,25%
solanaSOL/TRY
582,16 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 1,76%
Bağlantıyı kopyala