Nomad Bridge’e 9 Milyon Dolar İade Edildi

nomad bridgee 9 milyon dolarin iade edildiad

Nomad Blockchain köprüsünde yaşanan bir hack saldırısı milyonlarca doların çalınmasına neden oldu. Saldırının arkasındaki hackerlar, zincirler arası köpründen 190,38 milyon dolar çalmıştı. Son çıkan haberlere göre; bu saldırıdan bir gün sonra hacker’lar çaldıkları 9 milyon doları Nomad’a geri gönderdi.

Hackerler, Nomad Bridge’e 9 Milyon Dolar İade Etti

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Nomad’in şimdiye kadarki kadar toplam kaybının yaklaşık yüzde 4,75’ine denk gelen kısmının iade edildiğini söyledi. Bu da yaklaşık 9 milyon doların iadesi demek.

nomad blog large 1659419680541

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu şekilde yapıldı:

Fonları izlemek için önde gelen bir zincir analiz şirketi ve kolluk kuvvetleriyle aktif olarak çalışıyoruz. İlgili herkes önümüzdeki günlerde gerekli önlemleri almaya hazır.

Ayrıca kripto sorumlusu Anchorage Digital, iade edilen varlıkları idare edecek ve koruyacak. İade edilen fonların çoğu stablecoin’lerden oluşuyor. 3,78 milyon USDC ve 2 milyon USDT birden fazla adres tarafından geri gönderildi.

Yapılan hack saldırısının tek bir kişi tarafından mı yoksa birden fazla kişi ile mi gerçekleştirildiği şimdilik bilinmiyor. Saldırıya dair ilk gelen verilere göre Blockchain verilerinde işlemlerin birden fazla saldırgan görünümü verilerek yapılmış olabileceği aktarılıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.234,69 TL 8,14%
ethereumETH/TRY
29.493,25 TL 10,77%
tetherUSDT/TRY
18,06 TL 0,23%
usd-coinUSDC/TRY
18,02 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
5.109,71 TL 4,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 7,48%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 9,70%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 5,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 6,89%
Bağlantıyı kopyala