Nobel Ödüllü Ekonomist Bitcoin (BTC) için İlk Kez Olumlu Konuştu

Abone Ol:google-news
0
09/11/2020

Nobel ödüllü ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Yahoo Finance’a konuştu ve Bitcoin’i kısmen bir değer deposu olarak kabul ettiğini ifade etti.

“Kısmen Değer Deposu”

Bitcoin konusunda kısmen fikrini değiştirdiği görülen Roubini, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Kısmen değer deposu olabilir çünkü binlerce diğer kripto paradan farklı olarak (benim aldatmaca (scam) kripto para dediğim şey) o kadar kolay küçümsenemez ve arzının zamanla ne kadar artacağına karar veren bir algoritma var.

Roubini, sözlerine altcoin’lerin çoğunun tam anlamıyla ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) daha kötü olduğunu ekliyor. Ekonomistin de değindiği gibi en büyük kripto para birimi Bitcoin’in toplam arzının 21 milyonla sınırlı olması Bitcoin maksimalistlerinin sık sık övündüğü bir konu.

Öte yandan Roubini kripto paraları eleştirmeye devam etmesi dikkatlerden kaçmadı. Ona göre “kripto para birimi” isimlendirmesi bir hesap birimi olarak işlev görmedikleri için doğru bir isimlendirme değil. Bitcoin’in yüksek volatilitesine ve ölçeklenebilirlik tarafındaki eksikliğini de dokundurma yapan Roubini, Visa’nın saniyede 25 bin işlem yapabilmesine karşın Bitcoin’in yalnızca saniyede 5 işlem yapabildiğine dikkat çekiyor.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 289.234,88 TL 3,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.437,44 TL 3,74%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.589,65 TL 4,10%
cardano
Cardano (ADA) 10,35 TL 2,22%
xrp
XRP (XRP) 5,19 TL 1,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,66 TL 0,94%
polkadot
Polkadot (DOT) 116,15 TL 4,87%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,32%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap