Nike Yeni Marka Başvurusu ile Metaverse Planını Genişletiyor

Nike Yeni Marka Basvurusu ile Metaverse Planini Genisletiyor

Metaverse ve NFT‘ler söz konusu olduğunda en aktif şirketlerden biri olan Nike, yeni bir marka başvurusu ile çalışmalarınızı hızlandırdığının sinyalini verdi. Daha öncesinde de birçok ticari marka başvurusunda bulunan şirket, bu sefer de .Swoosh adlı platformu için başvuruda bulundu.

Nike Yeni Marka Başvurusu ile Metaverse Planını Genişletiyor: .SMOOSH

Metaverse ve NFT ürünler söz konusu olduğunda Nike ilk akla gelen giyim şirketlerinden biri. Nike‘ın bir süredir üzerinde çalıştığı NFT destekli ayakkabılar, metaverse projesi, şirkete 185 milyon doların üzerinde gelir sağladı. Bu noktada NFT ve metaverse’ü iyi bir strateji ile değerlendiren şirket çalışmalarına devam ediyor.

Şirketin son olarak yaptığı ticari marka başvurusu .SMOOSH olarak kaydettirilen yeni bir platform. Platformun kapsamında ise sanal ayakkabılar, giysiler, spor malzemeleri ve kripto ürünleri yer alıyor. Henüz platform hakkında detaylara yer verilmese de bu başvurunun diğer ürünler ile entegre bir şekilde piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Diğer taraftan şirketin NFT ve metaverse alanındaki rakiplerinin günden üne arttığını düşündüğümüzde bu tarz adımları atması oldukça normal karşılanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
315.719,38 TL 1,02%
ethereumETH/TRY
23.750,90 TL 0,80%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
5.381,74 TL 2,96%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,28 TL 2,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,86 TL 4,40%
cardanoADA/TRY
5,86 TL 0,89%
matic-networkMATIC/TRY
17,10 TL 0,31%
Bağlantıyı kopyala