Nike, Yeni Kripto Para Anlaşmasıyla Dikkatleri Üzerine Topladı

Abone Ol:google-news
0
03/06/2020

Blockchain alanında yaptığı çalışmalarla öne çıkan spor dünyasının en önemli markalarından Nike, Londra merkezli finans şirketi Plutus’la yaptığı yeni anlaşmayla yine dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Anlaşma dahilinde, Plutus’un uygulamasını kullanan Avrupalı Nike müşterileri, yaptıkları alışveriş tutarına göre yüzde 3 kripto para kazanacak ve harcamalarının yüzde 9’unu geri alabilecek. Ayrıca Nike ayakkabısı olan tüketiciler Plutus’un uygulamasında etkileşimde bulunarak ödül kazanabilecek.

Nike, daha önce de Blockchain tabanlı tedarik zinciri çözümü geliştiren çeşitli şirketlerle iş birliğine gitmiş ve bu yılın başlarında Alburn Üniversitesiyle ortaklaşa bir RFID projesi hayata geçirmişti. RFID labs, tedarikçilerin, perakende mağazaların ve diğer tedarik zinciri paydaşlarının birbirleriyle bilgi paylaşımı yapabilecekleri Blockchain tabanlı bir program oluşturmuştu.

Nike’la işbirliğine giden Plutus da benzer şekilde Airbnb ve Skyscanner gibi şirketlerle ortak çalışmalar yapmış ancak COVID-19 nedeniyle bu çalışmalar durdurulmak zorunda kalmıştı.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.041 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 269.805,89 TL 0,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 16.110,41 TL 1,45%
tether
Tether (USDT) 8,56 TL 0,08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.565,96 TL 4,01%
cardano
Cardano (ADA) 10,01 TL 3,56%
xrp
XRP (XRP) 5,00 TL 2,97%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,56 TL 0,02%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,52 TL 2,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 103,52 TL 5,22%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,56 TL 0,05%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap