Nijerya, Bankacılık Sektöründe Blockchain Teknolojisini Kullanmak İstiyor

nijerya kripto para kullanimi ile ilgili yasa cikartacakass

Blockchain teknolojisi birçok farklı alanda kullanılmaya başlandı. Özellikle birçok ülke de bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Çıkan son haberlere göre; Nijerya Cumhurbaşkanı, ekonomik büyümeyi teşvik etmek için mevcut SEC kripto varlık düzenlemelerini gözden geçirmek istiyor.

Nijerya, Blockchain Teknolojisini Kullanmak İstiyor

Nijerya Cumhurbaşkanı seçilen Bola Tinubu kısa süre önce, uygulandığı takdirde ülkenin bankacılık ve finans sektöründe blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin kullanılmasını sağlayacak bir belge yayınladı.

Best blockchain ETFs

Önerilen düzenlemeler, kripto varlık şirketlerinin SEC’e kaydolmasını ve tüm dijital varlık tekliflerinin ve yatırımlarının SEC düzenlemelerine uygun olmasını zorunlu kılacak.

Nijerya Cumhurbaşkanı seçilen Bola Tinubu, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bankacılık ve finans, kimlik yönetimi, gelir toplama ve kripto varlıklarının kullanımında blockchain teknolojisinin ihtiyatlı kullanımını teşvik etmek için politikayı yeniden şekillendireceğiz. Daha verimli ve iş dostu bir düzenleyici çerçeve oluşturarak dijital varlıklarla ilgili SEC düzenlemesini gözden geçirmek için bir danışma komitesi kuracağız.

Yayınlanan makale aynı zamanda Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN) ülkenin merkez bankası dijital para birimi olan eNaira’sı ile de uyumlu olması bekleniyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala