bitcoinBTC/TRY
719.885,45 TL 2,04%
ethereumETH/TRY
42.970,15 TL 2,32%
tetherUSDT/TRY
27,02 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.702,87 TL 2,23%
xrpXRP/TRY
13,75 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
27,02 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
42.983,93 TL 2,27%
cardanoADA/TRY
6,71 TL 2,43%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 1,11%
the-open-networkTON/TRY
64,06 TL 3,20%

Paylaş

Nifty Gateway Kurucuları, Gemini’den Ayrılıyor

nifty gateway kuruculari geminiden ayriliyor

Kripto para borsası Gemini’nin sahibi olduğu NFT platformu Nifty Gateway‘in kurucu ortakları Duncan ve Griffin Cock Foster, şirketteki sorunlar nedeniyle ayrılma kararı aldı. Duncan Foster, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında 4 yıl sonra Gemini’den ayrılmaya karar verdiklerini duyurdu. Açıklamada, “Bu, inanılmaz bir yolculuktu. Griffin ve ben, başka bir şirket kurmak istiyoruz” ifadeleri kullanıldı. Winklevoss’lar gibi tek yumurta ikizi olan Foster kardeşler, Gemini‘deki son günlerinin ne zaman olacağını bilmediklerini de belirtti.

nifty gateway kuruculari geminiden ayriliyor2

Nifty Gateway Kurucularından Ayrılık Kararı

Nifty Gateway’in kurucu ortakları Duncan ve Griffin Cock Foster, zor günler geçiren Gemini’den ayrılmaya karar verdi. Gemini‘nin geçen günlerde açıkladığı yüzde 10’luk işten çıkarma kararı Nifty Gateway çalışanlarını etkilemişti. Griffin, zorlu piyasa koşulları nedeniyle bazı çalışanlarla yolların ayrıldığını açıklamıştı. Duncan Foster, resmi olarak ayrılığın gerçekleşmesinin ardından Nifty Gateway’in teknik liderliğini Eddie Ma’nın alacağını duyurdu. Şirketin teknoloji dışı liderliğini ise Tara Harris yapacak.

Zor dönemlerden geçen Gemini, 2019 yılında Nifty Gateway’i satın almıştı. Gemini’nin Genesis ile yaşadığı gerilim bir süredir kripto dünyasında önemli bir yer tutuyordu. İflas koruma başvurusu yapan Genesis’in para çekme işlemlerini durdurması Gemini’yi zor durumda bırakmıştı. Bu durumdan dolayı Gemini de Earn programında para çekim işlemleri askıya almıştı. Gemini, Genesis’in 766 milyon dolar ile en büyük alacaklısı konumunda bulunuyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala