NFT ve Metaverse Odaklı Ticari Marka Başvuruları Yapan Şirketler

nft ve metaverse odakli ticari marka basvurulari yapan sirketlera

NFT ve metaverse kavramlarının hızla gelişmesi ile bu alana yapılan yatırımlar da artmaya başladı. Bilindiği üzere birçok ünlü marka metaverse ve NFT dünyasında yerini almak için çalışmalarını hızlandırdı. Peki hangi şirket metaverse ve NFT marka başvurularında bulundu? Birlikte inceleyelim.

Real Madrid ve Barcelona’dan Metaverse için Ticari Marka Başvurusu

Son zamanlarda NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvuruları artış göstermeye başladı. Bu kez iki İspanyol futbol kulübü olan Real Madrid ve Barcelona, ​​kripto para birimi işlemlerini ve metaverse tekliflerini kapsayan bir ticari marka tescil ettirmek için güçlerini birleştirdi.

nft ve metaverse odakli ticari marka basvurulari yapan sirketleradf

Formula 1, Kripto ile İlgili Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Formula 1, Kasım 2023’te gerçekleşmesi beklenen Las Vegas Grand Prix etkinliği için NFT ve kripto ile ilgili iki ticari marka başvurusunda bulundu.

nft ve metaverse odakli ticari marka basvurulari yapan sirketlera 1

Sony Music, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Sony MusicNFT destekli medya, müzik ve podcast prodüksiyonunda kullanılmak üzere Columbia Records’un logosu için ticari marka başvurusunda bulundu. 

nft ve metaverse odakli ticari marka basvurulari yapan sirketleras

Şunu belirtelim, bu, Sony Music’in NFT’ler ile ilgili attığı ilk adım değil. Bu yılın başlarında, Solana merkezli müzik NFT pazarı Snowcrash, hem Sony hem de Universal Music Group ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Hermes Metaverse Odaklı Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

İlk başta Fransız modaevi olarak kurulan Hermes, NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvurusunda bulundu. Hermes, 26 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) metaverse odaklı başvuru yaptı.

nft ve metaverse odakli ticari marka basvurulari yapan sirketlerdgg

Hermes’in başvurusu lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 31 Ağustos’ta bir tweet aracılığıyla duyuruldu.

LG, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı

Elektronik devi LG, LG ART LAB için metaverse ve NFT odaklı ticari marka başvurusunda bulundu. Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis Twitter hesabı üzerinden LG’nin yeni TV yazılımında NFT desteği sunmayı amaçlayan LG ART LAB için 14 Temmuz’da ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

lg hedera aginda nft platformunu piyasaya suruyortf 1
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.526,47 TL 1,41%
ethereumETH/TRY
24.108,34 TL 2,32%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
5.494,81 TL 0,92%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,62 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 0,86%
cardanoADA/TRY
6,07 TL 0,64%
matic-networkMATIC/TRY
17,33 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala