bitcoinBTC/TRY
739.304,00 TL 0,19%
ethereumETH/TRY
45.796,06 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.885,59 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
14,13 TL 1,12%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.774,68 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
6,96 TL 1,76%
solanaSOL/TRY
586,37 TL 5,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,09%

Paylaş

NFT ve Kripto Projeleri İçin Pazarlamanın Önemli Olmasının 10 Nedeni

Protocol Ventures Kepenk Indirmeye Hazirlaniyor

Pazarlama, NFT ve Blockchain projelerinin yaşam gücüdür. Blockchain alanı, her gün birçok projenin ortaya çıkmasıyla doygun hale geliyor. Projenizi ortaya çıkarmak ve hedef kitlenizin dikkatini çekmek ancak etkili pazarlama kampanyaları ile mümkündür. Pazarlama oldukça geniştir ve birçok yönü içerir, bu nedenle bu yönlerin büyük bir bölümünün tek tek ele alınmasına ihtiyaç vardır.

NFT ve Blockchain projeleri için PR gerekli mi?

NFT ve Blockchain projeleri için PR gereklidir. En büyük yayıncılık sitelerin diğerlerinden daha fazla sahip olduğu bilinirlik veya günlük ziyaretçi sayısı, bir projenin marka bilinirliğini artırır. BAYC gibi en iyi NFT projeleri de başarılarının ana nedenlerinden biri olan PR stratejilerini gösteriyor.

NFT ve Blockchain projeleri marka bilinirliğini nasıl artırabilir?

3816

Proje sahipleri bunu PR ve etkili pazarlama kampanyaları yoluyla başarabilirler. İyi bir pazarlama kampanyası ve üst düzey halkla ilişkiler stratejileri uygulamadan marka bilinirliğini artırmak zor bir iştir. Bu nedenle Defi, GameFi ve diğer Web3 projelerinin kendi sektörlerindeki mevcut ve saygın markalarla ortak olması esastır.

Projelerin güçlü bir marka oluşturması neden önemlidir?

Sağlam bir marka oluşturmak, Blockchain alanında yatırımcıların aradığı iki temel özellik olan güvenilirlik ve otoriteyi oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, güçlü marka bilinci oluşturma, markanızı Blockchain alanında liderlerin arasında konumlandırır.

Etkili bir pazarlama stratejisi oluşturmak için herhangi bir ipucu?

Etkili pazarlama stratejileri oluşturmak, birçok planlama ve araştırma gerektirir. Bir ipucu, hedef kitlenizi tanımanın çok önemli olduğudur. Bunu bilmek, pazarlama kampanyanızı planlamanıza yardımcı olur. Bir diğeri ise organik olmak; bu şekilde, markanız için sadık kişiler yaratırsınız.

Kripto veya NFT projeleri nasıl otorite ve güvenilirlik sağlayabilir?

Kripto projeleri, güçlü marka bilinirliği, etkili PR ve pazarlama stratejileri oluşturarak otorite ve güvenilirlik sağlayabilir. Dijital bir çağda yaşıyoruz ve sosyal medya ayak izi artık herhangi bir Web3 girişiminin önemli bir parçası. Sosyal medya ve topluluk yönetimi, otorite ve güvenilirlik oluşturmanın kilit yollarıdır. Sosyal medya pazarlaması olmadan kısa sürede bir düşünce lideri olarak öne çıkmak imkansızdır.

Başarılı bir PR stratejisi oluşturmak için projelere ne gerekir?

mad blog 62d51a8eb70f31658133134

Pazarlama ajanslarına ulaşmak, başarılı bir halkla ilişkiler stratejisi oluşturmanın iyi ve zaman açısından verimli bir yoludur. Bunun dışında en iyi medya şirketleri hakkında araştırma yapmak ve markanızın nasıl öne çıkarılabileceğini görmek başka bir yoldur.

NFT ve Blockchain projeleri hangi önemli pazar trendlerini takip etmelidir?

Pazarlama stratejilerinin temellerini oluşturmaya ve kopyalamaya çalıştığınız alandaki başarılı öncülere bakın. Kendilerini pazarlama uzmanı olarak konumlandıran sahte influencer veya sahte markaların planlarına kanmayın. Pek çok Web3 Startup’ının gerekli özeni göstermeyi ve araştırmayı yapmayarak pazarlama harcamalarına para harcadığını görüyoruz. Gürültüyü filtrelemeyi öğrenin ve pazarlama için çeşitli ajanslara ve markalara kaynak sağlamadan önce sağlam arka plan kontrolleri yaptığınızdan emin olun.

NFT ve Blockchain projeleri için topluluk oluşturma ne kadar önemlidir?

Topluluk oluşturma, yatırımcıları çekmeye yardımcı olur ve organik, ağızdan ağza pazarlamada büyük bir rol oynar, bu da reklamlarda ve diğer inorganik pazarlama stratejilerinde maliyet tasarrufu sağlar.

Yatırımcıları çekmek için PR gerekli mi?

Evet, fazlasıyla, çünkü projenizin ana akım medyada fark edilme olasılığını artırıyor. Bu NFT ve Web3 çağında, dünya çapında marka güvenilirliğinizi oluşturmak çok önemlidir.

Sinancan Öztürk

Sinancan Öztürk

Sinancan Öztürk, 19 Nisan 2001 tarihinde İstanbul’da doğdu. Küçüklüğünde her kitabı ayrı bir evren olarak gören Sinancan, bir gün kendi evrenlerini yaratmaya karar verdi ve zihninde dolup taşan karakterleri sayfalara dökmeye başladı. Çizgi romanlara fazlasıyla sevgi gösterdi ve geceleri kozmoloji belgeselleri izlemekten büyük keyif duydu. Dijital medyayı da yakından takip ediyordu ve hobi olarak, ileride büyük bir tecrübeye dönüşeceğini bilmeden, YouTube kanallarını bilgi içerikli videolar yükleyerek büyütüp, satıyordu. “Satmak” demişken… Kahramanımız aynı zamanda, ailesinden alıp alıp biriktirdiği harçlıklar ile, oynadığı basketbol kulübündeki takım arkadaşları için yurtdışından ürün getirtip gelir elde edecek kadar paradan para kazanmaya takıntılıydı. Bu da onu elbet önce kripto paralarla, sonra da Blockchain teknolojisi ile tanıştırdı. 2018’de bu dünyaya adım attığında, hayatının geri kalanının önceden planladığı gibi gerçekleşmeyeceğinin bilincinde değildi. Zaman içerisinde bir tutku daha edinmişti. Yine küçüklüğündeki gibi bir karar aldı ve iki hobisini birleştirmeye karar verdi, “Ben Blockchain’e odaklanan bir medya şirketi kuracağım!” dedi. Ancak bu planı bir süre gerçekleşmeyecekti… 2019’da İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümünü kazandı. Bilerek bir yıl hazırlığa kalıp, vaktini kendisini bu alanda eğitmek için harcayan Sinancan; kendini fakültedeki ilk yılı bitmeden üniversitesinin Blockchain kulübünün başkanı olması için teklif alacak seviyeye getirmişti. Düşündü, İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi medya odaklı bir üniversitede, hayalini kurduğu Blockchain girişimini gerçekleştirmeye yaklaşabilir miydi? Denemeye değerdi. “Bir nevi demo olur,” dedi ve işe ilk olarak, birinci sınıfın sonunda temel bilgilerini edindiği Ekonomi bölümünü bırakıp, yöneticilik ve planlama becerilerini geliştirmek için İşletme bölümüne geçmekle başladı. Her zaman hayal ettiği üzere, çokça dile getirdiği “Bir kulüpten daha fazlası” mottosunu hiç bozmadı. Kendisiyle birlikte kulübünü de geliştirdi. 2022 yılının Ekim ayında ise, edindiği bilgi ve tecrübelerini resmiyette de pratiğe dökmek istediğinden dolayı iş hayatına atıldı ve Kriptomeda bünyesinde görev almaya başladı. O günden beri Sinancan, günlük kahve tüketimini %80 oranında artırdı.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala