NFT Sektöründe Neler Yaşandı (18-25 Şubat)

friendsies nft gelistiricileri ortaya cikan iddialara yanit verdiDVDFGBG

Kripto sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim. Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (18-25 Şubat)

GQ Magazine, İlk NFT Koleksiyonunu Başlatacak

NFT sektörü hızlı bir şekilde gelişme kaydederken, birçok alan NFT sektöründe yerini almaya çalışıyor. Çıkan son haberlere göre; Erkek moda dergisi GQ, sahiplerine bir dergi aboneliğine, ürünlere ve canlı etkinliklere erişim sağlayan ilk NFT koleksiyonunu yayınlayacağını açıkladı.

Blur CEO’su, OpenSea’yı Engelleme Çağrısında Bulundu

NFT pazar yeri Blur‘un token’ı 24 saatten daha kısa bir süre içinde 500 milyon doların üzerinde işlem hacmine ulaştı. BLUR token, toplam aktivite, ağ hacmi ve platformda yapılan işlemlere bağlı olarak airdrop şeklinde kullanıcılara dağıtıldı. 1 dolara listelenen BLUR, 5 dolara kadar yükselmişti. Çıkan son haberlere göre; Blur’un Pacman olarak bilinen CEO’su, NFT pazar yeri OpenSea’yı engellemeye çağırdı. 

LG Electronics, OLED evo TV’lerde NFT Eserleri Sergiliyor

Teknoloji şirketlerinin NFT endüstrisine olan ilgisi artmaya devam ediyor. Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, yeni nesil televizyon modellerinde NFT eserleri yayınlayacağını açıkladı. Şirket, NFT yayınlama projelerinin OLED evo TV’lerde olacağını belirtti.

Friendsies NFT Geliştiricileri, Ortaya Çıkan İddialara Yanıt Verdi

Kripto para sektöründe son dönemde birçok şirket mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek kapanma kararı almıştı. Çıkan haberlere göre; Friendsies NFT koleksiyonunun kurucuları, projenin duraklatıldığını duyurduktan sonra 5 milyon dolarlık dolandırıcılığın arkasında oldukları yönündeki suçlamalara yanıt verdi.

Etiketler:
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.726,08 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
33.675,97 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.241,45 TL 2,46%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,62%
staked-etherSTETH/TRY
33.589,56 TL 2,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala