NFT Sektöründe Neler Oldu?

google trends verilerine gore nftler popularitesini kaybediyor nVP0

Kripto sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Yuga Labs Kurucu Ortağından Kötü Haber

Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, Meebits ve Otherdeed for Otherside gibi popüler NFT koleksiyonlarının oluşturucusu olan Yuga Labs’ın kurucu ortaklarından olan Wylie Aronow, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Premier League, Sorare ile NFT Anlaşması İmzaladı

Fransız girişim Sorare, Premier Lig ile dört yıllık bir lisans ortaklığı imzaladı. İngiliz futbol ligi dünyanın en çok izlenen spor liglerinden biri olduğu için bu şirket için önemli bir hamle oldu.

Coinbase Wallet, NFT Dolandırıcılığına Karşı Güncelleme Aldı

Kripto para borsası Coinbase’in kripto cüzdan uygulaması olan Coinbase Wallet, şirketin yaygın NFT dolandırıcılıklarını önlemeye yardımcı olmak için yaptığı yeni güncelleme ile, kullanıcılarının işlemleri imzalarken hangi eylemleri gerçekleştirdiklerini görsel olarak sunmaları adına işlem ön izlemelerinin eklendiğini belirtti.

Çin’in Hainan Eyaleti, NFT Gözetimini Artıracak

Birçok ülke NFT sektörü ile yakından ilgileniyor. Daha önce kripto sektörüne sert tutumu ile bilinen Çin özellikle NFT alanındaki çalışmaları ile sık sık gündeme geliyor. Çin’in Hainan eyaleti yetkililerin dolandırıcılık, kara para aklama ve yasa dışı bağış toplama riskleri taşıdığını söylediği NFT veya “dijital koleksiyon” üzerindeki gözetimi arttıracağını açıkladı.

eBay, Web3 Alanında Yeni İşe Alımlar Yapmaya Devam Ediyor

Web2 devleri, varlıklarını internetin en yeni yinelemesi olarak öne çıkan Web3 alana yatırım yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre öncesine kadar ülkemizde de faaliyet gösteren eBay, NFT pazar yeri satın alımı sonrasında Web3 alanında ilerlemeye devam ediyor. Şirket bu doğrultuda web3 ekibini yeni işe alımlarla güçlendirmek istiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.443,05 TL 0,41%
ethereumETH/TRY
33.488,41 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
19,18 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.198,39 TL 1,56%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,82 TL 9,63%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,99%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 1,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.432,56 TL 0,87%
matic-networkMATIC/TRY
20,91 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala