NFT Sektöründe Bu Hafta Neler Yaşandı? (21-28 Ocak)

nft satislari 2022de 101 milyonu astiwefs

Kripto sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

NFT Satışları 2022’de 101 Milyonu Aştı

Geçtiğimiz yıl kripto para sektörü için oldukça hareketli geçerken, NFT sektörü de bu hareketlilikten nasibini aldı. 2022 yılında NFT’ler büyüyen Web3 teknolojisi önemli bir rol oynamaya devam etti. 2022’de blockchain ve merkeziyetsiz uygulamanın (DApp) benimsenmesine ilişkin yeni bir DappRadar raporu, geçen yıl NFT satış sayısının 101 milyona ulaştığını açıkladı.

Popüler NFT Oluşturucusu Kevin Rose Hacklendi

Sevilen NFT projeleri arasında yer alan Moonbirds’ün kurucusu Kevin Rose hacklendi. Bir cüzdan istismarıyla hacklenen Rose, en az 1 milyon dolarını kaybetti. Yaşanan bu hack saldırısı sonucunda Rose’un 40 NFT’sinin alındığı görülürken, hack saldırısını yapan kişi ya da kişilerin adresinin ise belirlendiği aktarıldı.

Proof Collective Cephesinden NFT Hack Açıklaması

Popüler NFT içerik oluşturucusu Kevin Rose kısa bir süre önce hacklendiğini açıklamıştı. Gerçekleşen 1 milyon dolarlık hack saldırısı ardından Rose’un kurucusu olduğu Proof Collective cephesinden açıklama geldi.

Amazon NFT Sektörüne Giriş Yapmayı Planlıyor

Büyük şirketlerin Blockchain tabanlı teknolojilere yakınlaşma hamleleri devam ediyor. Amazon, kısa bir süre önce Amazon Web Services hizmeti için Blockchain şirketi Avalanche ortaklığını açıklamıştı. Ortaya çıkan son bilgilere göre Amazon, Blockchain alanında genişlemeye devam edecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.487,44 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
33.714,99 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,65%
bnbBNB/TRY
6.251,35 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 1,16%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.580,42 TL 1,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,95%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,44%
Bağlantıyı kopyala