NFT Satışları Haziran’da 12 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

nft satislari haziranda 12 ayin en dusuk seviyesine dustuD

NFT sektörü her geçen gün gelişme kaydediyor. Bunun yanında ise geçtiğimiz ay NFT satışlarında bir düşüş gözlemlendi. Elde edilen son verilere göre NFT satışları Haziran ayında en düşük seviyelerini gördü.

NFT Haziran Satışları 12 Ayın En Düşük Seviyesinde

Son dönemde NFT satışları kripto para piyasasındaki düşüş ile beraber paralel olarak düştü. DappRadar ve Chainalysis verileri, Haziran ayındaki NFT satışlarının Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyede olduğunu ortaya koydu.

NFT Satişlari Haziranda 12 Ayin En Düşük Seviyesine DüştüD

Yayımlanan son raporlara göre; Haziran ayında NFT pazarının Haziran 2021’den bu yana ilk kez 1 milyar doların altında satış yapmaya hazır olduğunu söyledi. DappRadar verilerine göre; OpenSea’nin de Haziran ayındaki satış hacmi Mayıs ayına göre yüzde 75 düşüşle 670 milyon dolara kadar geriledi.

Bunun yanında Ocak ayındaki 5 milyar dolara kıyasla, OpenSea’nin Haziran ayındaki aylık hacminin Temmuz 2021’den bu yana NFT sektörü için en düşük seviyede olduğunu belirtelim.

Son olarak belirtmek gerekirse NFT satışları 2022’de fırlayarak, 40 milyar dolara ulaşmıştı. Ancak veriler bu yılın başlarında daha da güçlüydü. Ocak ve Şubat satışları bu miktarın yarısından fazlasını oluştururken, toplam satışlar 42 milyar dolar olarak belirlendi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.150,72 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
34.719,29 TL 4,09%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,34%
bnbBNB/TRY
6.268,61 TL 2,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,09 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
8,32 TL 3,35%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 2,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 3,94%
staked-etherSTETH/TRY
34.659,48 TL 4,15%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 2,37%
Bağlantıyı kopyala