NFT Projesi MekaVerse 60 Milyon Dolarlık NFT Sattı

MekaVerse Btchaber

Son günlerde oldukça konuşulan MekaVerse NFT projesi, piyasaya sürülmesinden bu yana, ilk ve ikincil satışlar arasında 60 milyon dolarlık NFT satışı gerçekleştirdi. İkincil satışta bile alıcılar, henüz göremedikleri NFT’lere on binlerce dolar değerinde ETH harcıyorlar.

1 iC9pNm8lf7ho0A2MhpUI1A

MekaVerse 60 Milyon Dolarlık NFT Satışına Ulaştı

MekaVerse, Japon mecha anime serisinden, özellikle de klasik “Mobile Suit Gundam”dan esinlenen 8.888 adet NFT profil resminden oluşan bir seri. Her 3D işlenmiş görüntü, bir özellik havuzundan rastgele oluşturuluyor. CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler NFT avatar serileri gibi iki görüntü birbirine benzememekte. Böylece her NFT benzersiz olarak tasarlanıyor.

İlginç olan, ikincil piyasa alıcılarının bile MekaVerse NFT’leri ile henüz ne elde ettiklerini görememeleridir. Şu anda OpenSea’deki her görüntü, 10-11 Ekim’de yapılması planlanan koleksiyon genelindeki tanıtım öncesinde hareketli bir GIF’ten ibaret. Bu nedenle, kullanıcıların nadir özelliklere sahip bir NFT mi yoksa daha yaygın bir şey mi çekeceği bir bilinmez.

Fransız kripto sanatçıları Matt Braccini ve Mattey tarafından yaratılan MekaVerse, Perşembe günü para basma süreci için büyük taleple karşı karşıya kaldı. Diğer sıcak NFT projeleri için ağ genelindeki Ethereum GAS ücretlerini artıran açık bir darphane kurmak yerine MekaVerse, kapalı darphane ile noktaları güvence altına almak için bir çekiliş düzenledi.

Proje yöneticileri, 172.876 benzersiz cüzdan sahibinin çekilişe kaydolduğunu bildirdi. Sonuç olarak, her biri 0,2 ETH (725 dolar) ücret karşılığında 8.593 NFT satıldı ve 1.718 ETH (yaklaşık 6,3 milyon dolar) elde edildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 738.802,56 TL 1,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.830,63 TL 0,90%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.148,90 TL 1,03%
tether
Tether (USDT) 12,81 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.903,26 TL 4,75%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 1,04%
xrp
XRP (XRP) 12,85 TL 1,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 480,43 TL 4,34%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,82 TL 0,44%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,73 TL 3,12%
Bağlantıyı kopyala