NFT Platformu Autograph, 170 Milyon Dolar Yatırım Aldı

nft platformu autograph 170 milyon dolar yatirim aldi

Birçok şirket ve platform finansman turlarından önemli gelirler elde ediyor. Bu kez Amerikan futbolunun ünlü oyuncusu Tom Brady tarafından oluşturulan NFT platformu Autograph, B serisi finansman turunda 170 milyon dolar yatırım aldı. 

Autograph Finansman Turunda 170 Milyon Dolar Yatırım Aldı

NFT platformu Autograph, Andreessen Horowitz (a16z) ve Amerikan girişim şirketi Kleiner Perkins tarafından yönetilen B serisi finansman turunda 170 milyon dolar toplamayı başardı.

Kripto para odaklı yatırım şirketi a16z ve Kleiner Perkins B Serisi finansman turuna liderlik etti. Bunun yanında tura katılan şirketler arasında; 01A, Lightspeed Partner’dan Nicole Quinn ve yakın zamanda kendi kripto para fonunu yönetmek üzere a16z’den ayrılan Katie Haun yer aldı. Hatırlatmak gerekirse Haun yeni şirketinin kripto yatırım fonları için 900 milyon dolar toplamak istediğini açıklamıştı.

nft platformu autograph 170 milyon dolar yatirim aldi 2

a16z’nin genel ortağı Arianna Simpson konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Autograph, son altı ayda gerçekten farkını ortaya koydu. NFT platformları, yalnızca kripto para topluluğunu değil, ana akım tüketicileri de heyecanlandıran dijital deneyimler sunmaya devam ediyor.

Ayrıca yatırımın bir parçası olarak Haun, a16z genel ortakları Arianna Simpson ve Chris Dixon ve Kleiner Perkins ortağı Ilya Fushman, yönetim kuruluna katılacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
481.764,37 TL 4,85%
ethereumETH/TRY
32.089,85 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
15,87 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
15,89 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
4.868,50 TL 5,38%
xrpXRP/TRY
6,69 TL 3,31%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,56 TL 3,50%
solanaSOL/TRY
843,76 TL 5,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala