NFT Pazaryeri Brytehall, Fiziksel Bir Sanat Eseri Satacak

Singapore based NFT market Brytehall to auction physical artwork of a bicycle

Singapur merkezli Brytehall, yeni bir NFT sanat müzayedesine ev sahipliği yapacak. Her ikisi de Japon sanatçı Kosuke Masuda tarafından yaratılan “enishi-E” adlı bisiklet sanat eserleri; 16 Aralık’ta bisiklet üreticisi Specialized ile birlikte Brytehall NFT pazaryerinde, hem fiziksel hem de dijital olarak satışa çıkacak.

NFT Pazaryeri Brytehall Sanat Eserlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Singapur merkezli Brytehall, sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kosuke Masuda, açık arttırmada satılacak bisikleti canlı olarak nitelendirdi. Çünkü çerçevesinde çiçekler, bambu yaprakları ve nehir taşlarından oluşan patina resimleri var. Söz konusu olan bu resimler zamanla değişiyor.

nft pazaryeri brytehall fiziksel bir sanat eseri satacak

Açık arttırmaya çıkacak olan bisiklet ve dijital NFT için müzayedenin, 9 Aralık ile 16 Aralık arasında yapılması bekleniyor. Bunun yanında eserin fiyatının 50.000 dolardan başlaması tahmin ediliyor.

Brytehall’u açıklamak gerekirse; Güneydoğu Asya’da Vogue, Esquire, Robb Report ve Buro’nun yayıncısı olan Media Publishares girişiminin NFT kolu olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Eylül ayında Brytehall; Vogue Singapur’un iki dijital kapak NFT‘sini açık artırmaya çıkardığını hatırlatalım.

2021 yılında NFT‘ler ve sanat eserlerinin birleşimi büyük ilgi görmeye başladı. Özellikle; CryptoPunks, Art Blocks ve Bored Ape Yacht Club, şu anda en popüler üç NFT koleksiyonu olarak biliniyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala