bitcoinBTC/TRY
1.269.189,85 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
67.874,10 TL 1,26%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.931,87 TL 1,55%
xrpXRP/TRY
19,16 TL 3,51%
solanaSOL/TRY
2.077,86 TL 7,06%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
67.846,91 TL 1,21%
cardanoADA/TRY
16,96 TL 2,86%
dogecoinDOGE/TRY
2,88 TL 4,58%

Paylaş

NFT Oyunlarıyla Para Kazanmak İçin İşlerini Bırakıyorlar

nft oyunlariyla para kazanmak icin islerini birakiyorlar2

Filipinler‘de her 3 oyuncudan 1’i NFT oyunlarıyla para kazanmak için işini bırakıyor. NFT oyun platformu Balthazar‘ın anketinden ilginç sonuçlar çıktı.

Ankete göre, tam zamanlı olarak NFT oyunlarını oynamak için profesyonel pozisyonlarından istifa etmeyi düşünen Filipinliler ciddi bir orana ulaştı. 1103 katılımcı arasında gerçekleştirilen anket verileri ülkedeki kripto varlıklara olan ilginin kanıtı oldu.

Balthazar CEO‘su John Stefanidis, “Daha fazla oyun şirketi, kripto para sahibi ve geleneksel yatırımcı bu alana yatırım yaptığı için, play-2-earn oyunlarının bu yıl kripto alanında ve video oyun endüstrisinde en büyük bozucu olacağına inanıyoruz.” dedi.

NFT Oyunlarıyla Para Kazanmak Eskisinden Daha Kolay

NFT oyun talebi, geçen yıl Axie Infinity (AXS)’nin yükselişiyle arttı. Kazançları pandemiden etkilenen Filipinler’deki oyuncular için de NFT’ler popüler bir birincil gelir kaynağı haline geldi.

Axie Infinity, 2022’nin ilk çeyreğinde daha fazla oyuncu eklemek için oynaması ücretsiz bir vardiya hazırladı. Oyunun Şubat ayındaki aylık satış hacmi, CryptoSlam verilerine göre geçen yıl Mayıs ayından bu yana ilk kez 100 milyon ABD dolarının altına düştü.

Fakat yine de NFT oyunları yalnızca bazı oyuncular için güvenilir gelir akışı sağlıyor. Anket katılımcılarının yüzde 69’u oyunlara katılmak için gereken NFT’lerin fiyat aralığının dışında olduğunu söyledi.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala