bitcoinBTC/TRY
1.269.103,07 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.239,46 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 5,67%
solanaSOL/TRY
2.196,17 TL 5,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.225,28 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 25,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 5,04%

Paylaş

NFT Koleksiyonu Doodles’a 54 Milyon Dolarlık Yatırım

nft koleksiyonu doodlesa 54 milyon dolarlik yatirim

Kripto para piyasası büyürken Türkçesi Nitelikli Fikri Tapu olan NFT‘ler de büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl büyük bir yükseliş gösteren NFT’lere ilgi bu yıl azaldı ancak NFT koleksiyonu Doodles, 54 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Doodles, 704 Milyon Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

NFT koleksiyonu Doodles, Seven Seven Six tarafından yönetilen ve 10T Holdings, Acrew Capital ve FTX Ventures’ın katılımıyla gerçekleşen finansman turunda 54 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Doodles, böylece 704 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

nft koleksiyonu doodlesa 54 milyon dolarlik yatirim

Bu yatırımla birlikte Doodles, büyüme stratejisini ölçeklendirecek, müzik, kültür ve eğlence endüstrilerindeki girişimler yoluyla para kazanmayı sağlayacak.

Dijital sanatçı Burnt Toast, Web3 öncüleri Evan Keast ve Jordan Castro ile birlikte kurulan ve 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyon olan Doodles, bu yatırımla birlikte şirketini geliştirmeyi ve yeni teknolojilerle büyümeyi planlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Seven Seven Six’in kurucu ortağı Katelin Holloway, şunları söyledi:

Doodles’ın NFT’lerin arkasındaki gerçek değeri ortaya çıkararak, içerik oluşturma ve deneyimleme şeklimizin bir sonraki dijital sınırını geliştirdiğine inanıyoruz. Doodles, blokzinciri aracılığıyla hikaye anlatımını yeniden tasarlayarak, etkileşim şeklini değiştiriyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala