Nexo, Satın Almalar Konusunda Citigroup ile Birlikte Çalışıyor

nexo satin almalar konusunda citigroup ile birlikte calisiyord

Kripto kredi hizmetleri sunan Nexo, son piyasa düşüşünden etkilenen diğer kripto kredi sağlayıcılarının faaliyetlerini sürdürmek için bankacılık devi Citigroup ile birlikte çalışıyor. Söz konusu bu birlikte çalışma fikri kısa süre önce rakip kredi platformu Celsius Network‘ün müşteri para çekme işlemlerini durdurmasından sonra geldi.

Nexo, Satın Almalar Konusunda Citigroup ile El Ele Verdi

Dün 27 trilyon dolarlık varlığı gözetim altında tutan Citibank, dijital varlıkları saklama faaliyetlerini geliştirmek için İsviçreli kripto para saklama şirketi Metaco‘yu seçtiğin duyurdu. Bu gelişmeler ile beraberinde Nexo da Citigroup ile iş biliğine gitti.

Ayrıca kısa süre önce Celsius para çekme ve transferleri dondurma kararının ardından olası finansman konusunda tavsiye vermesi için Citigroup‘u atamıştı.

nexo satin almalar konusunda citigroup ile birlikte calisiyordf

Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Birden fazla Wall Street bankası bize ulaştık ve gelişmekte olan sektörümüzü istikrara kavuşturmak için satın alma fırsatlarını resmi olarak araştırmaya karar verdik.

Nexo’dan bu kadar bahsetmişken haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; Nexo’nun yerel tokeni NEXO, 0,677786 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
332.665,43 TL 1,63%
ethereumETH/TRY
18.842,16 TL 4,16%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
3.814,56 TL 3,76%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,46%
xrpXRP/TRY
5,44 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
584,30 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala