Nexo, Rakip Kripto Borç Veren Vauld Satın Alımı Hakkında Açıklama Yaptı

nexo rakip kripto borc veren vauld satin alimi hakkinda aciklama yapti 2

Kripto kredi kuruluşu Nexo’nun gün içinde rakip kripto borç veren Vauld satın alımından vazgeçtiği iddia etmişti. Nexo konu hakkında yeni bir duyuru yaptı.

Nexo’dan Yeni Vauld Duyurusu

Kripto kredi kuruluşu Nexo, Singapur merkezli şirketin satın alınması konusunda rakip kripto borç veren Vauld ile hala görüşmelerde olduğu konusunda ısrarcı davranıyor.

Nexo, sorunlu rakip kripto borç veren Vauld’un potansiyel satın alınmasıyla ilgili görüşmelerin sonlandırıldığına dair haberler hakkında açıklama yaptı. Nexo açıklamasında Vauld’un potansiyel satın alınmasından vazgeçilmediğini belirtti. Şirket, rakip borç veren Vauld’un geleceği hakkındaki kararın eski CEO’sunun değil, firmanın alacaklı komitesinin elinde olduğunu belirtti.

nexo rakip kripto borc veren vauld satin alimi hakkinda aciklama yapti

Vauld’un kurucusu ve CEO’su Darshan Bathija tarafından şirketin alacaklılarına gönderilen mesajda, Nexo ile yapılan görüşmelerin “maalesef meyvelerini vermediği” belirtilmişti. Gönderilen bu mesaj, müzakerelerin başarısız olduğuna dair söylentileri de beraberinde getirmişti.

Haziran ayının başında platformundan para çekme işlemlerini durdurduktan sonra Vauld, ABD iflas kanununun Bölüm 11 iflasına çok benzeyen bir hamleyle, bir Singapur mahkemesinde alacaklılara karşı koruma için başvuruda bulundu. Vauld’un şu anda iflas eden kripto para borsası FTX de dahil olmak üzere alacaklılarına toplamda 402 milyon dolarlık borcu bulunuyordu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.921,72 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
30.859,23 TL 1,51%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.205,95 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,59 TL 1,86%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 2,22%
okbOKB/TRY
851,02 TL 11,91%
Bağlantıyı kopyala